Знайомтесь: ТОВ «Українські лісопильні»

Думаю, настав час познайомити жителів Рівненської області з новоутвореним підприємством у нашому регіоні – ТОВ «Українські лісопильні». Воно зареєстроване та фактично знаходиться по вулиці Степанській, 9/6 в місті Костопіль із жовтня 2014 року по сусідству зі знаним виробником деревинних плит ТОВ «Свиспан лімітед».Власниками підприємства на сьогодні є група іноземних інвесторів (скандинавські бізнесмени, котрі мають великий досвід у будівництві та експлуатації лісопильно-деревообробних підприємств в Європі). Засновники мають наміри розмістити на вказаному майданчику лісопильний завод. Із багатьох можливих варіантів промислових майданчиків по всій Україні варіант майданчика в Костополі був найбільш вдалим: загальна площа 13,2; сировинна база поруч; у наявності в непоганому стані промислові будівлі, де колись вже був лісопильний цех та деревообробка; по-сусідству плитне виробництво ТОВ «Свиспан лімітед», куди можна продавати відходи деревообробки у вигляді технологічних трісок та опилок, а її буде чимало – до 42% від обсягу розпиляної сировини.
Наше Товариство має наміри розпилювати в подальшому ті об`єми сировини, які донедавна відправлялися на експорт за межі митної території України у необробленому вигляді. (Багатьом відомо, що в цьому році Верховна Рада прийняла зміни до Закону України «Про особливості регулювання діяльності суб`єктів підприємницької діяльності, пов`язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», відповідно до яких накладений мораторій на експорт кругляка).
Крім того, передбачається використовувати 100% лісосировини з регіональних поліських лісів, що мають сертифікат походження FSC (унеможливлюється постачання сировини невідомого походження). При цьому забезпечення виробництва сировиною буде здійснюватись у відповідності до встановленої в Україні процедури, тобто через аукціони з продажу деревини держлісгоспами.
Після придбання земельної ділянки та купівлі об`єктів нерухомості на ній було замовлено у Публічного акціонерного товариства «Український проектно-технологічний інститут лісової промисловості» проект «Реконструкція лісопильно-деревообробного виробництва по виготовленню пиломатеріалів в обсязі 300 тис.куб.м у рік на ТОВ «Українські лісопильні». Після отримання всіх необхідних дозвільних документів навесні 2015 року підприємство приступило до реалізації проекту. Генеральним підрядником будівельно-монтажних робіт обрано ТОВ «Свиспан лімітед» як підприємство, що має в цьому плані великий досвід, кваліфікованих працівників, техніку та технічні можливості. Шефмонтаж технологічного обладнання здійснюється із залученням досвідчених спеціалістів з Фінляндії.
Для того, щоб зрозуміти потенційний вплив на екологію в місті коротко опишемо виробничий процес, що буде здійснюватись на підприємстві. Його умовно можна поділити на декілька складових частин.
1. Надходження сировини, склад сировини. Загальний обсяг сировини різного діаметру сортується на сортувальному транспортері по гатунках, діаметрах, довжині. Передбачено застосування металодетекторів та електронних пристроїв для автоматичного визначення діаметру. По мірі сортування потужний навантажувач розвозить насортований матеріал по підстопних місцях.
2. Розпиловка, лісопильний цех. Насортований пиловник відповідного типорозміру автонавантажувачем подається в лісопильний цех де, після поштучного розмежовування, спочатку окоровується, а за тим потрапляє на фрезерно-пильні верстати. Стрічковопильні верстати в певній послідовності розпилюють колоди на дошки, бруси.
Тирса та тріски йдуть на продаж як напівфабрикат для плитного виробництва, власне чому для спорудження заводу і було обрану площадку, яка безпосередньо прилягає до ТОВ «Свиспан лімітед».
3. Сортування сирих пиломатеріалів. Загальний потік отриманих обрізних пиломатеріалів потрапляє системою транспортерів у відділення так званого «сирого» сортування, де відбувається їх розсортовування за типорозмірами, вирізаються дефекти, після чого формуються штабелі для подальшої подачі в сушильні камери.
4. Висушування пиломатеріалів. Тут забезпечується високоякісне висушування всього обсягу виготовлених пиломатеріалів.
Теплом сушарки забезпечуватиме сучасна котельня на базі потужних котлів іноземного виробництва (агент сушки – перегріта вода), аналогів яким немає в Україні. Технологічний процес в котельні високомеханізований, автоматизований. Основне паливо – кора деревини, тирса. Викиди в повітря з котлів регламентовані жорсткими європейськими стандартами.
5. Кінцева обробка, пакування. Загальний обсяг висушеного пиломатеріалу потрапляє на сучасну лінію сортування сухих пиломатеріалів, де за допомогою новітнього електронного обладнання класифікуватиметься та розподілятиметься. Кожен сформований в окремій кишені типорозмір матеріалу по мірі її наповнення видається на лінію запакування. Обв`язана пакувальною стрічкою, загорнута в поліетилен готова продукція потраплятиме на склад готової продукції.
Запроектована та описана вище технологія передбачає повну переробку всієї сировини, котра потраплятиме на виробництво.
Планується, що продукція підприємства реалізовуватиметься як на внутрішній ринок (25-30%), так і на експорт.
Слід зазначити, що все виробництво високомеханізоване, завдяки використанню сучасного обладнання буде забезпечуватись високий рівень автоматизації технологічних процесів на базі найсучасніших елементів автоматики та програмного забезпечення. Недаремно запланований обсяг інвестицій становить 25 млн євро.
Передбачається створити на підприємстві до 150 нових робочих місць. Підбором кадрів та їх підготовкою займаються заздалегідь. Зважаючи на важливість питання, цей процес контролює повноважний представник групи іноземних інвесторів, громадянин Швеції п. Юхан Дюмбек. На його переконання, в нашому регіоні є великий кадровий потенціал людей з вищою технічною освітою. Навчання кадрів передбачається здійснювати як за кордоном, так і безпосередньо на підприємстві із залученням іноземних фахівців, що вже мають досвід у лісопильному виробництві.
Особливо наголошуємо, що надзвичайну увагу при IMG_6521проектуванні та будівництві заводу приділяється екологічній частині проекту. Слід зазначити, що лісопиляння не належить до шкідливих виробництв. Запроектована технологія виробництва не передбачає застосування жодних шкідливих або отруйних речовин. Система зрошення лісосировини в літню пору року для запобігання враження деревини грибками передбачає використання технічної води (в тому числі дощової) в режимі рециркуляції (повторне використання) з проміжним очищенням від зважених речовин.
Весь пневмотранспорт дрібних деревинних частинок, системи аспірації оснащені необхідними рукавними фільтрами, що забезпечить чистоту повітря.
На будівництві заводу та монтажі обладнання вже сьогодні безпосередньо трудяться до 120 сторонніх працівників з різних куточків України. В основному, звісно, це люди з Рівненської області, але є й бригади з Хмельницької, Івано-Франківської областей, спеціалісти з Києва. Замовлення на виготовлення комплектуючих, металоконструкцій та інше розміщені в різних містах України.
Завершення проекту та запуск виробництва запланований в січні 2016 року.
Під час останніх зустрічей з районною, міською владою, громадськими організаціями представник інвесторів п. Юхан Дюмбек висловив сподівання та надію про те, що влада та громадськість підтримають підприємство у вирішенні проблем, пов`язаних із започаткуванням такого важливого виробництва в Костополі, а інвестори, в міру своїх можливостей сприятимуть вирішенню соціальних та інших питань у цей важкий для України час.
Сергій СТУПНИЦЬКИЙ,
директор ТОВ «Українські лісопильні»

Фото Андрія БАБІНЦЯ

Вас можуть зацікавити такі матеріали