У природи немає поганої погоди

А є невідповідне взуття та одяг. Перший сніг цього року випав на початку грудня. Радість дітям і проблеми для дорожників. Про те, якою буде зима кореспонденту розповів начальник Рівненського обласного центру з метеорології Богдан Масовець (на фото).

– Насамперед хотілося взнати, скільки людей для нас «шаманять» погоду?

– В області працює три станції: цивільна авіаційна метеорологічна станція  у Рівному, станції у Дубенщині та Сарненщині. Всього ж у нашій службі  працює кваліфікованих 80 працівників. У нас стабільний трудовий колектив, у який постійно вливається молоде поповнення.

– То якої нам зими чекати цього року?

– Складанням довгострокових прогнозів погоди  займаються у відділі кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту. За прогнозом завівідділом Вазіри Мартазінової цього року можна очікувати холодної зими, подібної до тих, що були у 50-60-х роках. Втім холод триматиметься не усі три місяці. Вона очікується нестійкою, холоди будуть змінюватися відлигою. Звичайно, може бути і -30 морозу, але говорити про те, що ми всю зиму будемо страждати від сильного холоду не можна.

За прогнозами Українського гідрометеоцентру середня місячна температура повітря очікується зблизькою до середніх багаторічних значень у грудні. А у січні-березні – вищою за сердні баагторічні значення за базовий період (1981-2010 рр.). До речі, абсолютний мінімум -35,1 морозу було зафіксовано у січні 1987 року. Цього року у Рівному сніг випав на тиждень пізніше, ніж торік.

– Наскільки нині стало холодніше чи тепліше?

– За даними багаторічних спостережень сімнадцять з останніх двадцяти зим були теплими. Середня температура у зимові місяці піднялася за ці роки з +2 до +2,5 градусів. Кількість зимових днів із мінусовою температурою постійно скорочується.

– Коли ж нам чекати сильних морозів?

– На фоні підвищеної проти норми в більшості місяців холодного періоду температури повітря слід очікувати різких змін погодних умов, короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, утворення ожеледей.

Записувала Ліда ПОЛЬОВА

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали