У природи немає поганої погоди

А є невідповідне взуття та одяг. Перший сніг цього року випав на початку грудня. Радість дітям і проблеми для дорожників. Про те, якою буде зима кореспонденту розповів начальник Рівненського обласного центру з метеорології Богдан Масовець (на фото).

– Насамперед хотілося взнати, скільки людей для нас «шаманять» погоду?

– В області працює три станції: цивільна авіаційна метеорологічна станція  у Рівному, станції у Дубенщині та Сарненщині. Всього ж у нашій службі  працює кваліфікованих 80 працівників. У нас стабільний трудовий колектив, у який постійно вливається молоде поповнення.

– То якої нам зими чекати цього року?

– Складанням довгострокових прогнозів погоди  займаються у відділі кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту. За прогнозом завівідділом Вазіри Мартазінової цього року можна очікувати холодної зими, подібної до тих, що були у 50-60-х роках. Втім холод триматиметься не усі три місяці. Вона очікується нестійкою, холоди будуть змінюватися відлигою. Звичайно, може бути і -30 морозу, але говорити про те, що ми всю зиму будемо страждати від сильного холоду не можна.

За прогнозами Українського гідрометеоцентру середня місячна температура повітря очікується зблизькою до середніх багаторічних значень у грудні. А у січні-березні – вищою за сердні баагторічні значення за базовий період (1981-2010 рр.). До речі, абсолютний мінімум -35,1 морозу було зафіксовано у січні 1987 року. Цього року у Рівному сніг випав на тиждень пізніше, ніж торік.

– Наскільки нині стало холодніше чи тепліше?

– За даними багаторічних спостережень сімнадцять з останніх двадцяти зим були теплими. Середня температура у зимові місяці піднялася за ці роки з +2 до +2,5 градусів. Кількість зимових днів із мінусовою температурою постійно скорочується.

– Коли ж нам чекати сильних морозів?

– На фоні підвищеної проти норми в більшості місяців холодного періоду температури повітря слід очікувати різких змін погодних умов, короткочасних, але достатньо сильних похолодань, випадків сильних снігопадів, утворення ожеледей.

Записувала Ліда ПОЛЬОВА

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали

Leave a Comment