Це моє хобі…

Так каже про своє незвичне захоплення в секції «боїв без правил» новокорчанин Ілля Гудзь (на фото). Та перш, ніж стати борцем змішаного стилю він, ще в дитинстві полюбив спорт. Спочатку з однолітками за селом на вигоні ганяв футбольного м’яча, а як підріс, то на міському стадіоні Колос. Коли дізнався що в Корці в дитячо-юнацькій спортивній школі відкрили секцію вільної боротьби, то став її членом.

– Першим моїм наставником і тренером з цього виду спорту став Раміл Джафаров, – згадує Ілля. – Спочатку були напружені тренування та змагання місцевого значення, а уже через рік мені випала нагода захищати Кореччину на обласних поєдинках, де посів четверте місце серед чисельних суперників.

Для юного борця це був успіх і сходинка до п’єдесталу. Згодом цей вид спорту переріс у змішані єдиноборства.

– Єдиноборство мене захопило ще більше. Мені подобались силові прийоми рукопашного бою. І я знав на що йду. Уже на змаганнях кубка України в Житомирі з УШУ саньда виборов третє місце. Розповідати про цей вид поєдинків довго і складно, потрібно все це побачити і відчути на собі. Від представників інших видів єдиноборств відрізняє те, що ми практично володіємо усією технікою бойових мистецтв. Тому в них «виживає» найсильніший, – зазначив мій співрозмовник. Своєму успіху він завдячує своєму тренеру Олександру Добровольському.

Перемоги і поразки на борцівських килимах уважно відслідковує батько Іллі – Олександр Михайлович. Він спочатку був не в захваті від синових захоплень. Радіють і односельці К.Маркевич та В.Хоменко за свого юного родича-спортсмена. Вони на в перебій розповідають, що їх земляк уже провів п’ять професійних поєдинків, в яких отримав дві перемоги в боях, котрі проходили в Одесі, Житомирі та Вінниці. У Луцьку наш Ілько став чемпіоном міжнародного професійного ММА турніру у ваговій категорії до 70 кілограмів. Він больовими прийомами у першому раунді переміг місцевого суперника. П’ятий поєдинок чеках Ілько у Хельсінках проти двадцятисемирічного фінського борця Яніка Хьога.

– І хоч тоді зазнав поразку, – кажуть чоловіки, проте можна впевнено сказати, що Ілля Гудзь незабаром увійде в когорту спортсменів великої арени.

– А те, що мої батьки були проти мого захоплення, то я їх розумію, – говорить юнак. – Недарма ММА називають у світі кривавим спортом, а в Норвегії та Франції цей вид спорту взагалі заборонений бо він включає в себе різноманітний арсенал і способи ведення оборони і нападу в рукопашному бою. Тому й переживали за мене.

Залишається додати що нині Ілля Гудзь навчається в Рівненському Національному університеті водного господарства і природокористування і є представником Рівненського клубу змішаних єдиноборств «Удар». Йому лише вісімнадцять років…

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

Вас можуть зацікавити такі матеріали