Колекціонер поштових раритетів

Мало хто нині займається колекціонуванням монет, банкнот чи поштових марок, ще менше колекціонерів листівок, календарів чи старовинної цегли. На пальцях однієї руки можна перелічити тих мешканців Рівненщини, які своїм хобі обрали колекціонування конвертів. А коли говорити, що тема подібної колекції – мала батьківщина, Рівненщина, то взагалі в області знайдеться лише 2-3 людини, котрим це цікаво. І це при тому, що в цій площині пізнання нашого краю можна знайти стільки цікавої інформації, що аж дух захоплює.

Ім’я мешканця міста Березного Олександра Власюка відоме не тільки тісному колу колекціонерів, а й багатьом нашим краянам. Він колекціонер, художник-минцмейстер, один із організаторів клубу колекціонерів «Юнона» на Березнівщині, автор кількох мистецьких виставок, які були проведені в Рівному, Березному, Костополі, Львові, Києві. Картини митця знаходяться в приватних колекціях у Росії, США, Канаді, Франції, Німеччині, Індії, Польщі. Близько 50 картин подарував Березнівському краєзнавчому музею. Окрім того, Олександр автор кількох унікальних каталогів, у яких описує наш край через банкноти, монети, жетони, марки, поштові конверти тощо. По суті, для будь якого колекціонера такий каталог, це своєрідна Біблія. Звісно, каталогів нині видається багато. Але таких, де йдеться мова про наш край, Рівненщину, окрім праць Олександра Власюка не знайдете.

У 2014 році Олександр опублікував цілу серію каталогів. Зокрема: «Філателія», «Бони та грошові знаки Рівненщини до середини ХХ ст.», «Бони та сурогати Рівненщини (кінець ХХ – поч. ХХІ ст.)» та «Не зовсім гроші».

2015 року світ побачила нова книжка «Рівненщина мовою медальєрного мистецтва» – унікальний каталог монет, жетонів, настільних медалей та нагрудних знаків, що стосуються Рівненщини.

2016 року Олександр Власюк опублікував нову версію каталогу «Філателія Рівненщини», куди вмістив інформацію про поштові марки (державних та приватних випусків) та конверти, що стосуються Рівненщини. Ви не повірите, але нині Олександр із однодумцями знайшов інформацію щонайменше про понад чотири сотні конвертів, які є найліпшою рекламою нашого краю.

До речі, Олександр нині майже закінчив роботу над ще кількома каталогами, тож, можливо, 2018 року колекціонери краю отримають ще новіші й не менш унікальніші видання.

Також Власюк популяризуючи Рівненщину в цілому (народився у с. Устя Корецького району), створив і видрукував власним коштом унікальну колекцію поштових листівок, які за своєю суттю є справжніми мистецькими творами. До речі, саме Олександр розробив дизайн і першого набору поштових листівок Гощі, які побачили світ місяць тому.

Не переповідатиму багато про Олександра Власюка та його творчі пошуки, трудові здобутки – вони є і їх чимало. Дивуюся, як йому вдається все осягнути, адже самостійно виховує доньку-шестикласниця Тетяну, доглядає стареньку неньку Ганну Миронівну, утримує господарство, намагається морально й матеріально підтримати старшу доньку Іванну. Певно, не дарма кажуть, що коли Господь дарує свою милість, то відсипає її повну жменю. Тож хай щастить тобі, Олександре.

Олександр ФОРМАНЧУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали