На Рівненщині з’явилися два нових об’єкти

Минулого четверга Рівненщину із робочим візитом відвідали віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та його заступник Лев Парцхаладзе. Високі гості прибули до нашого краю з приводу урочистого відкриття нової школи на 226 учнів у селі Пісків, що на  Костопільщині, а також побували на потужному інвестиційному українсько-шведському підприємстві «Українські лісопильні» у Костополі. Їх супроводжували голова облдержадміністрації Олексій Муляренко, голова облради Микола Драганчук, голова Костопільської райдержадміністрації Олександр Середа та голова райради Сергій Ткачук.

Стрічку перерізали школярі

Трохи про передісторію будівництва нової школи у Піскові. Мешканці громади тривалий час зверталися до влади у області та районі, щоб для дітей збудували нову сучасну школу замість аварійної, яка була заснована у 70-х роках ХІХ століття німецькими колоністами. А останні сім років навчання учнів під аварійним дахом викликало відверте занепокоєння батьків. У 2016 році вирішення цього питання вдалося зрушити з місця за сприяння міністерства регіонального розвитку. Будівництво тривало рік і чотири місяці, на нього заклали близько 40 млн.грн. Багато було скептиків, котрі не вірили, що навчальний заклад можна звести за такий короткий термін. Але у Піскові мав місце якраз той щасливий випадок, коли і народна толока, і будівельна організація підтримували один одного. Тож нині ми бачимо веселкові барви на фасаді школи та радість у очах пісківчан – і дорослих, і малечі.

Прибувши до аварійної школи у Піскові високопосадовці поклали червоні троянди до меморіальних дошок загиблих героїв АТО, які народилися і змужніли на теренах Пісківської громади Сергію Головчаку, Роману Пиясюку, Олександру Мацюку  та герою-афганцю Миколі Левчуку. Високі гості побували у третьому класі, де останній урок в стінах старої школи проводила вчитель початкових класів Лідія Кухарчук. Відтак діти разом із міністром новесеньким автобусом поїхали до нової школи, де їх зустріли директор школи Любов Тхоревська та голова сільський голова Юрій Кожарко. До речі буде сказати, що під нову школу свої земельні ділянки віддали кілька мешканців Піскова – ось вам приклад справжнього патріотизму і прогресивного мислення в рамках окремо взятої громади.

Жовтогарячу стрічку при вході у школу високопосадовці доручили перерізати дітлахам – адже це було їх довгождане новосілля. У небо піднялися десятки різнокольорових кульок, й за мить усі вирушили до спортивного залу, де розпочалася урочиста частина.

– Україна змінюється. Змінюється якість життя наших людей – нові школи, нові дитсадки, нові дороги. Ми зробили усе, щоб ви мали можливість належно виховувати своїх дітей. Навесні, коли тут були лише стіни, ми пообіцяли, що до Дня святого Миколая тут буде нове приміщення. І слова дотримали. Нині тут комфортна школа для школярів із семи населених пунктів району. Діти мають відчути, що у них є майбутнє у європейській державі, – звернувся до присутніх віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко.

– Цього року на Рівненщині було відкрито шість нових шкіл, – сказав голова облдержадміністрації Олексій Муляренко і пообіцяв, що у наступному році також будуть відкриватися нові навчальні заклади, зокрема школа у селі Цепцевичі, що на Серненщині.

Школа у Піскові збудована відповідно до вимог Нового освітнього простору за сучасними європейськими нормами. Приміщення радує око яскравим і креативним дизайном, воно тепле і затишне, адже застосовувалися сучасні енергозберігаючі технології. Школа має теплі просторі класи, майстерні, бібліотеку, актовий і спортивний зали, їдальню, укомплектовану всім необхідним інвентарем та електрообладнанням та ігрову кімнату для найменших.  Приміщення для початкової школи відокремлене та має окремий вхід. Біля закладу також облаштовується стадіон та спортмайданчик.

Як сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, не повинно бути шкіл міських чи сільських. Усі діти у державі мають отримати рівний доступ до якісної освіти. Тож Пісківська ЗОШ І-ІІІ ст. має здобути статус опорної, у структуру якого невдовзі  буде додано чотири філії у селах Моквин, Пеньків, Мар’янівка, Рокитне. І хоч нині новосілля «справляли» 130 учнів, є перспектива підвезення до цього навчального закладу ще 70 дітей.

Коли інвестор приживається

Високі гості також побували на українсько-шведському підприємстві, що прописалося у Костополі. Цей сучасний деревообробний завод, що спеціалізується на виробництві соснових пиломатеріалів, призначених для виготовлення якісних меблів, столярних виробів і будматеріалів по праву вважають одним з найбільших інвестиційних проектів на Рівненщині за останні вісім років. У якості сировини підприємство використовує FSC-сертифіковану  деревину місцевих державних лісгоспів та планує переробляти тут на місці ті об’єми лісосировини, що нещодавно йшли на експорт. Саме мораторій на експорт необробленого лісу став вирішальним фактором для закордонного інвестора працювати в Україні.

Міністр переконаний, що підприємство значно підвищить конкурентоспроможність регіону і подякував інвестору за те, що він обрав нашу державу у якості платформи розвитку бізнесу та дав старт запуску нового виробництва у Рівненській області.

Шведський співзасновник компанії «Українські лісопильні» Йохан Дунбек познайомив гостей з новим виробництвом  та сучасними скандинавськими технологіями виготовлення  соснових пиломатеріалів.

– Ми запускаємо завод у Костополі та завершуємо перший етап нашого інвестиційного проекту, – розповів Йохан Дунбек. – «Українські лісопильні» – це високотехнологічне виробництво, потужністю 300 тисяч кубічних метрів продукції, що відповідає європейським стандартам якості. Ми вклали у цей проект близько 25 мільйонів євро та створили у Костополі 150 робочих місць.

Йохан Дунбек подякував місцевій владі та громаді за підтримку на всіх етапах реалізації проекту. Також розповів, що у недалекому майбутньому планує розвивати глибоку переробку деревини, створювати  український продукт  та нові робочі місця. Й зауважив, що невдовзі розпочнеться будівництво аналогічного заводу в Сарненському районі.

– Це означає, що Рівненщина цікава для інвесторів, що їм тут комфортно працювати, – сказав голова облдержадміністрації Олексій Муляренко. – А інвестиції нині – один з основних факторів виведення з кризи нашої економіки. Відмовившись від примітивного вивозу лісу, самі будемо його переробляти, створюючи нові робочі місця, наповнюючи місцеві бюджети та розвиваючи  деревообробну галузь у регіоні. Тому ми будемо в подальшому сприяти реалізації інвестиційного проекту на Сарненщині.

 

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали