А Дід Мороз, виявляється, є

Якось у маршрутці почув розмову маленької, скоріше всього десь трирічної дівчинки із матусею. «Ялинко, пока, я завтла плиїду. Мамо, а де Дід Молоз?», – запитала мала. Мама не змогла пояснити, що якісь дяді-політики хочуть відмінити Діда Мороза, бо їм повсюди ввижаються агенти Кремля.

Мільйони українських дітей колись мали Діда Мороза, який розважав дітей, приносив подарунки, творив добрі дива, а тепер раптом його не стало.

Наш кореспондент побував у місці, де Дід Мороз ще є і його дуже любить дітвора, бо він добрий і щедрий.

Одразу два дитячі ранки організувала голова профкому ДП «Соснівське лісове господарство» Ірина Рибак для діток працівників підприємства. Близько ста малюків отримали такий заряд позитивної енергії, що залишиться в дитячій пам’яті назавжди. Інженер лісового господарства Василь Кот вже кілька років у ролі Діда Мороза. Його помічниця – десятикласниця місцевої школи Аня Герук – у ролі Снігурочки. Раз у рік вони перевтілюються в улюблені дитячі персонажі. Із яким умінням вони хороводять, влаштовують різні ігри, конкурси. Є всілякі дітки – одні сміливі, інші – не дуже, соромляться. Але спостерігаючи за іншими вливається у гурт веселих і кмітливих. Вони ж так чекали цього дня!

І ось персонажі зайчиків, мушкетерів, бджілок, бетменів, сніжинок закружляли навколо ялинки, розповідають віршики, співають новорічних пісень, згадують добрим словом Діда Мороза, Миколая. Колись атеїсти також хотіли позбутися святого Миколая. Але він нікуди не дівався. І добре, що діти і дорослі мають такого покровителя, який приносить бажані подарунки, а Дід Мороз ще й веселить, навчає бути добрим, чемним.

На свято прибуло чимало батьків, бабусь і навіть кілька дідусів. Вони тішилися успіхами своєї рідної малечі. Зайшов подивитися на святкове дійство і ветеран лісової галузі Федір Миколайович Рибак. Не втримався і каже мені:

– Ну як без Діда Мороза? Як пояснити малим, що він був, а зараз немає?

А тим часом Дід Мороз разом із Снігурочкою закликають до чергового конкурсу, поділивши діток на команди хлопчиків і дівчаток. Хлопці виявилися спритнішими, бо конкурс передбачав фізичну силу. Зате дівчатка виграли у іншому конкурсі.

Пролетіли години карнавалу. Діти отримали подарунки від профкому. І не просто цукерки, а справжні, корисні, які ще довго прислужаться вдома: шахи, шашки, м’ячі, парасольки тощо. Батьки дякують Ірині – голові профкому. Вони знають, що мають справжнього профспілкового лідера. Адже саме профком їхнього держлісгоспу завоював перше місце в Україні в 2017 році з оздоровлення дітей і дорослих. Профком є організатором не тільки святкових днів, але й мотивує трудове суперництво, працівників захищає відповідно до колдоговору, є вагомий соціальний пакет. А новорічне свято – це лише один із епізодів повноцінного життя трудового колективу.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали