Ми і наші читачі

Більшість з вас, шановні наші нинішні читачі, були нашими шанувальниками і в минулому році. Ми щиро вдячні всім, хто залишився з нами або ж поповнив «вільнесловівську» родину. Політики сказали би: «Є постійний електорат». Ми ж впевнені – маємо інтелектуального, вдумливого читача, якого цікавлять корисні новини, аналітичні матеріали, культурно-мистецька палітра, добротний гумор, художньо-публіцистичний доробок, життя простих людей, діяльність влади. Звичайно, це не всі теми, що можуть цікавити нинішнього мешканця краю, простого обивателя. А якщо говорити про газету чисто як товар, то це товар не першої необхідності. Бо з нинішніми пенсіями, мінімальними зарплатами грошей ледь вистачає на хліб та комунальні послуги. А якщо врахувати, що Рівненщина серед лідерів з невиплати зарплати, то можна лише уявити на якому місці в нас потреба передплачувати газети. Можливо, не всіх цікавить те, як важко, але вміло працюють в нинішніх екологічних по політичних умовах наші лісівники чи селяни, яких все більше обкладають податками. Однак про ці проблеми не можемо мовчати. Ми неодноразово порушували проблеми нестачі залізничних вагонів для вивезення продукції кар’єрів та лісоматеріалів. Ми ставали на захист багатодітних сімей та пайовиків, у яких хотіли забрати землю. Неодноразово намагалися розібратися у бурштиновій проблемі. Не обминали гострим словом свавілля сильних світу цього. Та найбільше пропагуємо досвід як у нинішні непрості часи вижити, зекономити, озброїтись знаннями законів на всі випадки життя.

Ми спілкуємось зі своїми читачами і робимо певні висновки. Якось почали, як і інші газети, давати більше кримінальних сюжетів, смакувати деталями насильства, приватного життя нинішньої еліти. Реакція було миттєвою. Посипались дзвінки: «Не втрачайте обличчя поміркованої, людяної газети. Таких сюжетів достатньо в інших виданнях на телебачення».«Читаючи вашу газету, я дізнаюсь, що в нас виявляється ще щось робиться в області і це створює настрій впевненості у житті». А ось ще одна відвертість: «Читаю вашу газету останньою серед інших. Запитаєте: «Чому?» Бо хочу мати на завершення дня якусь позитивну інформацію, прочитати щось для душі». А наша давня читачка, колишня журналістка так оцінила нашу працю: «Хочеш знати реальний стан справи – читай «Вільне слово»».

Все це оцінки, які надихають нас працювати, шукати нові актуальні теми, бути з вами в одній упряжці непростих життєвих ситуацій. Не забуваємо і про мову нашу калинову. Адже нести культуру рідної мови в маси, на наш погляд, ще одне завдання ЗМІ. Нині словоблуди вигадують різні словечка, аби лиш не так, як було. Та дивуєшся, куди дивляться прес-служби наших високих чинів, коли навіть в новорічному вітанні Прем’єра чуємо: «Підводимо підсумки», що є російською калькою і українською має звучати: «Підбиваємо підсумки». А подивіться на на-пів грамотні білборди. Тож чи варто з слова «вертоліт» робити «гелікоптер», коли елементарних речей ми ще не навчились.

Звичайно, маємо творчі плани на цей рік, але без ваших підказок, пропозицій, ми не охопимо всього, що вас цікавить, шановні читачі, є необхідним для вашого життя. У ці дні багато подається різних передбачень, прогнозів. Днями слухав двох астрологів на «NewsONE». Ті довго щось розповідали про Юпітер в Козерозі чи Меркурії. Але на всі доскіпливі запитання відповідали однозначно: «Треба навести порядок у своїх головах», «Має бути дисципліна і порядок», «Закон щастя полягає в тому, аби бути вдячним Богу», «Побільше реальних добрих справ і поменше розмов про реформи».

Чи не є це рецепти нашого з вами життя? Тож, вочевидь, це й будуть наші майбутні теми для газетних виступів. А ще хочу нагадати, що кожному нашому передплатнику надається 50-ти процентна знижка для ваших оголошень, привітань чи інших матеріалів рекламного характеру.

З Новим роком всіх, Різдвом Христовим! І хай вас постійно супроводжує удача, буде мир, щастя, добробут у ваших домівках. Будьте нам здорові. І читайте «Вільне слово».

Андрій БАБІНЕЦЬ

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали