СЕРГІЄВІ РАЧИНЦЮ – 70!

Ця книжка Соломії Любисток «Я дякую Тобі. Літературний портрет (до 70-річчя від дня народження Сергія Рачинця)» розповідає про відомого  українського поета, прозаїка, публіциста, пісняра, журналіста, видавця Сергія Рачинця з міста Дубна. Також видання присвячується 30-річчю від виходу його першої збірки віршів «Запах вітру» у львівському видавництві «Каменяр» і є не просто белетризованою біографією нашого талановитого сучасника. Це – хвилююча мандрівка у минуле, роздуми про непросте сьогодення, сподівання про краще майбутнє України.

Його доля (члена Асоціації українських письменників, Національної спілки журналістів України, лауреата Міжнародних літературно-мистецьких премій імені Миколи Сингаївського та імені Авеніра  Коломийця, літературних премій імені  Леся Мартовича та Володимира Дроцика, «Гілки Золотого Каштана», номінанта «Золотого жолудя») неабияк спонукає до роздумів.

Втративши зір, Сергій Порфирович за три десятиліття зробив стільки, що аж не віриться! Навіть допоміг зняти повнометражний художній фільм за власним оповіданням «Миколка» (режисер Микола Величковський). Шість разів побував у Сполучених Штатах Америки (без жодного супроводжуючого!)… Втім, про це (й ще багато про що) читайте у цій книжці, презентація якої відбулася минулої суботи в краєзнавчому відділі Рівненської обласної наукової бібліотеки.     

Ось як починається ця книжка:

«Народжується людина – і Доля для неї народжується. Ніхто не знає, ким стане смішний, безпомічний малюк, як відстоюватиме себе у непростому бутті, як достукуватиметься до людських сердець, як пізнаватиме життєву науку і осягатиме Істину. Правду знає лише Творець. Відає, ким стане юний  правдолюб і мандрівник, якими дорогами йтиме, які хитромудрі задачі розв’язуватиме, а коли стомлена душа запрагне смирення – довіриться Йому, щоб стати впевненішою і сильнішою.

«У всякого своя доля…», – писав Тарас Шевченко. Так, адже кожна людина – унікальна, тому й  дорога її – неповторна. Це тільки окремі збіги бувають схожими. Доля Сергія Порфировича Рачинця може послужити добрим прикладом для розмірковування, переосмислення, подивування, каяття,  захоплення, поваги, пошани.

Нині він – автор більш як півсотні книг для дітей та дорослих, майже 300 пісень,  нагороджений Грамотою Слов’янського Центру штату Каліфорнія (США).  Його твори увійшли до багатьох підручників, хрестоматій, антологій та інших солідних видань, а ошатний том вибраних поезій «Будую храм» став одним із кращих на Всесвітній виставці української книги в Торонто (Канада).

Будучи незрячим, більше десяти разів (!) побував за кордоном, у Сполучених Штатах Америки видрукувані три його поетичні збірки, кілька прозових книг для дітей, «Мир вам!» – англійською мовою. Сергій багато подорожує, зустрічається з десятками тисяч людей, виступає у  школах, бібліотеках, церквах, ділиться досвідом, читає високодуховні поезії, розповідає про тих, хто трапився на його шляху.

Цікавий співрозмовник. Щиро переконаний, що і його життєва доля, його твори допоможуть комусь збагнути Істину, осягнути тепло Божої благодаті та любові, без яких життя – порожнє і беззмістовне..».

Учасниками творчої зустрічі стали рівняни, мешканці Радивилівського та інших районів області – матері, вдови, діти героїв, які загинули на Сході України, захищаючи Незалежність України. Вони отримали книги-подарунки від ювіляра, якого вітали бібліотекарі й колеги-письменники, вчені й медики, студенти і школярі, навіть – дошкільнята. Вручалися квіти шани, звучали віншувальні колядки під передзвін струн бандури у виконанні юних співаків.

Наш кор.

Вас можуть зацікавити такі матеріали