Раділи небеса, тішилась земля

Разом із народженням Ісуса Христа на землю прийшли зимові свята. Та й вони вже минули. Справжнім мажорним акордом стало на Гощанщині районне свято колядників та щедрувальників, яке відбулося минулої неділі у с. Русивель.

Завдяки Товариствам «Ріттер Біо Агро» та «Деденс Агро», які орендують тут землю і вирощують органічну продукція, вдалося не тільки добре організувати захід, але й по-справжньому, по-українськи зустріти і почастувати всіх учасників дійства. Постарався генеральний директор Віктор Щербачук. Представники Товариства варили кутю, гречану кашу, пельмені, напекли пирогів. І все це з органічної продукції.

Господарі свята – керівники «Ріттер Біо Агро» з почесними гостями; Віра Бедричук та Тетяна Буга того дня були іменинницями; приємно зустріти давніх друзів.

– Це уже 31-е за ліком таке зимове районне свято, – розповідає начальник відділу культури і туризму Гощанської РДА Анатолій Івасюк. – Кожен раз якась із сільрад надає сцену, а ми організовуємо дійство. Нині в Русивель прибуло 18 колективів.

Як уже прийнято, розпочав свято народний аматорський хор «Чорнобривці», в якому найбільше учасників і яким керує заслужений працівник культури України Леонід. Акомпанував хору інструментальний ансамбль «Колорит» районної школи мистецтв, який у грудні отримав звання «народного аматорського».

Приємно зустріти давніх друзів: Назаренки, Боці та С. Осипчук.

Слухаєш учасників свята, їхні колядки, щедрівки і гордістю наповнюється душа, наскільки талановитий у нас народ, скільки нових колядок з’явилось останнім часом. Ось виступає колектив із с. Симонів «Вербиченька». Абсолютно осучаснена колядка. З’ясовую звідки вона. І мені розповідають, що слова написані в зоні АТО, а зробили з неї пісню уже в їхньому селі.

На сцені дорослі і малі. Чудові виступи колядників з Чудниці, Малатина, Тучина, Терентієва, Жаврова. Всіх їх привітали сільський голова Русивля Руслан Павлов та голова райради Олександр Поліщук. Культурно-мистецька сім’я району, яку очолює Анатолій Івасюк завжди дружна. Вміє пошанувати своїх членів. На сцену запрошують Віру Олександрівну Бедричук. Вона тривалий час очолювала Русивельський будинок культури і в ці дні у неї ювілейна дата. При всьому чесному народі Вірі Олександрівні дарують тюльпани та картину з бурштину.

Юні русивельські артисти.

А поки тривали виступи, у холі відбувалось жваве спілкування давніх друзів. Ось зустрілось сімейство Назаренків та Боців. Звучить у їхньому виконанні рідкісна колядка. А ця зустріч відбулася через багато років. Святослав Матвійчук із Чудниці і Володимир Познюр з Ілліна разом служили в армії і тут раптом побачились, скільки то було спогадів. Бачимо заклопотану вродливу жінку, яка весь час пробує кудись зателефонувати. Русивлянка Наталія Ільченко зізнається, що телефонує своєму синові, який нині служить в армії неподалік зони АТО. Таке наше життя і ніякий ворог його не перерве. Наша пісня не вмре, не загине.

Завершили виступи колядників господарі сцени. Місцевим ансамблем незмінно уже кілька десятків літ керує Степан Осипчук. А в місцевій школі підростає також творча талановита молодь.

Господарі свята – керівники «Ріттер Біо Агро» з почесними гостями.

Та на цьому свято ще не закінчилось. Товариства «Ріттер Біо Агро» та «Деденс Агро» організували лотерею і розігрували виготовлену ними органічну продукцію: борошно, гречку, цукор. Супер-приз – цілий мішок цукру, пощастило виграти місцевому жителю Володимиру Ярощуку. Йому, як пасічнику – це дуже доречно. З чудовими враженнями всі повертались додому – нарешті відколядували.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали