Крапку у «собачому» конфлікті поставив суд , але люди готові судитися з міською владою

Ми вже писали про бізнесмена Юрія Бойка, який незаконно захопив територію колишнього радіозаводу, де розмістив розплідник тібетських мастифів (див. “Вільне слово” №2 за 11 січня). Два роки собачий гвалт і сморід не давали жити населенню навколишніх багатоповерхових будинків, студентам університету та дитячому онкологічному відділенню. Нарешті цьому поставлено край. Напередодні Водохреща відбулося засідання обласного апеляційного суду, який відмовив Юрію Бойку в апеляційній скарзі.

Герой скандалу у судове засідання не з’явився. Його  інтереси представляв адвокат. Суд прийняв рішення, яким зобов’язав вищевказаного громадянина звільнити незаконно зайняту земельну ділянку. Тож протягом наступних 30 днів звідти має забратися собаче царство. Не зважаючи на те, дасть свою згоду на тимчасове знерухомлення собак їх власниця Лариса Корицька, чи ні.  Справа тепер лише за Рівненською міською виконавчою службою – наскільки оперативно вона спрацює.

У судовому засіданні громадські активісти, яких того дня набрався повен зал, почули багато цікавих фактів. Зокрема адвокат Бойка заявив суду, що його підзахисний є професійним дресирувальником собак та виконує цю роботу на громадських засадах. А ще, що вирощує їх лише задля естетичної насолоди.

Разом із тим, як свідчить витяг із наказу Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України» (№21 від 10.11.2016) Юрія Бойка та Ларису Корицьку виключено з членів спілки за те, що  своїми діями вони завдали великої шкоди кінологічній діяльності КСУ. В цьому наказі також говориться про те, щоб «… дискваліфікувати їх собак від ведення племінної діяльності без права передачі собак у співволодіння чи оренду; дискваліфікувати від участі у всіх заходах в системі КСУ; припинити діяльність розплідника «Asantiko» №233/13 за грубі порушення п.5.7 Статуту КСУ з 28.10.2016».

Апеляційний суд також зазначив, що Рівненська міська рада не зробила жодного кроку, щоб вчасно усунути усі проблеми та повернути земельну ділянку місту.

За словами присутніх у залі студентів МЕГУ та активістів, представники Рівненської міської ради і в судове засідання з’явилися непідготовленими. Вони не змогли дати чіткої відповіді, на питання чому земельна ділянка не була повернута у власність міста після того, як збіг термін договору оренди. А це сталося ще у 2016 році.

– Швидше за все, місцеві жителі, що мешкають поблизу собачого розплідника будуть судитися із владою міста з приводу моральної шкоди, якої їм було завдано протягом двох років через її бездіяльність, – сказав кореспонденту громадський активіст Денис Магадов. За його словами, ця байдужість влади спровокувала нахабство бізнесмена, вселила в нього віру у безкарність, а паралельно «з’їла» нерви і здоров’я багатьом.

 Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали