Не виправдовуючись «важкими часами»

Я член садового товариства “Західний”, що в Новоукраїнці (Рівненський район). Багато років працюємо разом із дружиною на своїй діляночці. І наробляємося, і, водночас, душею відпочиваємо, працюючи біля землі. Обоє любимо вирощувати гарні квіти, маємо хороший ягідник та фруктовий садок. А ще у нас щедро родять помідори, огірки, цибуля та часник. Ми люди старомодні, дбайливо обробляємо грядки, щоб не було соромно перед людьми, що у нас на городі бур’яни, а на дачному подвір’ячку – безлад. І, як дачники, постійно сплачуємо пайовий та інші внески.

Біда тільки у тому, що останніми роками дуже часто мінялися голови нашого садово-городнього товариства. Мінялися через те, що погано працювали, постійно посилаючись на непрості умови нашого сьогодення.

Здається, що проти сьогодення не попреш. Але два роки тому у нашому товаристві обрали нового голову – Миколу Гапончука, молодого енергійного, грамотного і працьовитого. І робота закипіла, незважаючи на виклики часу.

Насамперед Микола Миколайович згуртував членів товариства, до якого входять масиви “Райдуга”, “Східний, “Західний-1”, Західний-2. Всього у товаристві майже чотири тисячі ділянок, де з весни і до самих заморозків проживає понад 10 тисяч людей.

Микола Гопанчук подбав про ремонт центральної дороги, щоб по ній могли їздити легковий автотранспорт та автобуси, обладнав автостанцію та зупинки. Щоб дачники не викидали сміття у лісі й не утворювали стихійні сміттєзвалища, було встановлено контейнери для сміття. Щосуботи біля центральної і кінцевої автозупинок діє базар, де можна придбати усе, що необхідно – продукти, промислові товари, товари для саду і городу, для сільськогосподарських тварин тощо. Більшість вуличок вночі освітлюються.

Серед дачників – чимало молодих людей. Тож на території товариства обладнали спортивні майданчики, стадіон, де постійно відбуваються  змагання. Для дітей – дитячі майданчики, діє клуб мистецтв, театральна студія. Для молоді наш голова створив Алею любові, яка сподобалася не лише юним. Теплої пори року тут прогулюються і літні люди.

Серед власників садово-городніх ділянок – понад дві тисячі громадян, які проживають на території товариства постійно. Щоб людям було зручно наш голова подбав, щоб тут з’явилися продуктовий та господарський магазини, постійно було сполучення із обласним центром. Навіть аптека і кімната для лікаря нині є у нашому товаристві! Тож лікар за встановленим графіком проводить прийом хворих.

Різдвяна інсталяція в центрі СТ “Західний”.

Вам цікаво, як зустрічали Новий рік члени товариства? На стадіоні, біля офісу, було встановлено святкову ялинку, обладнано майданчик для виступу художньої самодіяльності.

Голова нашого садово-городнього товариства Микола Гапончук ніколи не говорить про важкі часи і відсутність коштів. Він просто працює на совість. Тож від імені членів усього товариства хочу висловити йому глибоку вдячність за труд і турботу. Побільше б нам таких людей, то менше було б важких часів!

Іван САЦЮК,

пенсіонер, почесний голова Рівненської обласної організації Українського товариства охорони природи

Вас можуть зацікавити такі матеріали