Сильна і здорова нація – сильна держава

Ці дві події, які відбулися на Рокитнівщині минулої п’ятниці свідчать про те, що місцева влада намагається всіма можливими способами допомагати людям. У першому випадку підростаючому поколінню віддаленого села, а в другому – особам, які ведуть здоровий спосіб життя.

 

У дитсадку тепло і затишно

Коли холодно, то й не комфортно і не здорово. А особливо, якщо в холодному приміщенні перебувають діти. Під час минулої виборчої кампанії до місцевих рад, кандидат у депутати до обласної ради, а нині депутат, директор «Української лісопереробної компанії» Віктор Охремчук, ретельно записував у блокнот всі конкретні проблеми життя поліщуків на своєму окрузі. У віддаленому селі Залав’є найважливішою проблемою його жителі назвали потребу проведення тепла у дитячий садок. І ось потроху депутат вирішує запити виборців. Йому вдалося «вибити» з обласного бюджету 255 тисяч гривень на опалювальну систему дитсадка. Місцева сільрада відшукала кошти ще й на частковий ремонт приміщення. Всі кошти треба було освоїти дуже швидко. І завдяки розпорядливості сільського голови Оксани Кибукевич опалення було здійснено оперативно. Відтоді у дитсадку стало тепло. І коли очільники району Микола Кушнір та Анатолій Кінчур разом з Віктором Охремчуком приїхали у цей заклад, то дітки зустріли їх у вишиванках, адже у приміщенні було тепло і затишно. Вихованці дитсадка високим гостям декламували вірші, співали й танцювали. А в очах батьків, вихователів, представників влади світилась радість, що дітям добре у дошкільному закладі. Перебування у дитсадку звільнило батьків на денний час від опіки й дало можливість їм працювати. А ще їхні нащадки тут навчаються, граються, вчаться жити у суспільстві.

Фото на пам’ять разом з представниками влади.

Завідуюча дитсадком Галина Смик щиро подякувала представникам влади за опіку. Від імені депутатів та батьків висловила вдячність і сільський голова Оксана Кибукевич. Після урочистості всі оглянули приміщення, залишились задоволені його станом. Однак в деяких кімнатах ще слід замінити вікна на енергозберігаючі, потребують оновлення стіни. І це стало завдання для дорослих, знову шукати кошти для вирішення цих питань.

 

Рокитнівщина – край чемпіонів

Того дня Рокитнівський ройонний будинок культури був заповнений вщент. І тут не зібрали якусь масовку, як це буває при деяких заходах. Фактично всі, кого запросили на спортивне свято, були або спортсмени, або їх тренери чи відповідальні за здоровий спосіб життя. Ведучі запрошують до слова голову Рокитнівської РДА Миколу Кушніра. Він сердечно вітає всіх з перемогами та успіхами у спорті, переказує вітання від народного депутата Василя Яніцького. А потім вручає грамоти та премії від цього народного обранця за вагомий внесок у справах виховання та навчання підростаючого покоління і з нагоди спортивного свята «Підсумки спортивного року-2017» тренерам, які найбільше відзначилися торік. Серед них тренери з вільної боротьби ДЮСШ Володимир Васильчук та Іван Парчук. Від народного депутати дістались нагороди й переможцям чемпіонату Європи з СУМО серед юнаків та дівчат : Назарію Берташу, Ірині Касперській та Марії Кляпко. Доречним був також подарунок від В. Яніцького – комплект футбольної форми команді «Ствига» Глиннівської сільської ради, як заохочення до участі у спортивних змаганнях.

Микола Кушнір вручає нагороди також від районної державної адміністрації. Просить допомогти йому в цьому гостей заходу чемпіона світу з боротьби самбо, майстра спорту з Києва Юрія Скрипаля, викладача Луцького східноєвропейського університету імені Л. Українки Володимира Захожого, студента цього закладу Сергія Токарчука, які також мають вагомі результати у спорті. Вітаючи спортсменів Юрій Скрипаль, зокрема, сказав:

– Всі спортсмени заряджені на успіх. Ми не тільки займаємось спортом, ми – цим живемо. І я переконаний, що коли буде сильною і здоровою наша молодь, ми матимемо сильну державу.

Приємно було отримати з рук відомих спортсменів медалі гравцям та тренера нам команди ФК «Полісся», ветеранам цього ж клубу, які зайняли високі призові місця у першості з футболу у районні та області. Серед нагороджених також ФК «Промінь» з с. Остке, ФК «Металіст» з с. Дроздинь. Усіх чемпіонів вітає хореографічний колектив «Калинонька» районного будинку культури.

Нагороди від районної ради вручає її голова Анатолій Кінчур. Крім спортсменів відзначені також сільські голови Петро Гончар, Василь Волевач, Станіслав Бричка, Юрій Карповець, які дбають про розвиток місцевого спорту. А депутат обласної ради Віктор Охремчук від себе особисто також вручив премії найактивнішим спортсменам краю.

Того дня крім особистих нагород цілим колективам дісталися ще й подарунки. Зокрема, спортсмени, які представлятимуть свій район на поєдинках за його межами, відтепер мають куртки з написом «Рокитнівщина». А депутат районної ради Анатолій Герасимчук любителям боксу подарував боксерську грушу та іншу амуніцію.

Урочистості цього заходу надали місцеві колективи районного відділу культури.

Андрій БАБІНЕЦЬ

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали