Відтепер – без жираф і ведмедів

Пам’ятаючи смерть жирафи Джордана (на фото), що трапилася минулого року під час гастролей цирку «Кобзов», депутати Рівненської міської ради прийняли рішення, що відтепер акторам-тваринам, які виступають у цирках до обласного центру – зась.

Це рішення має законну підставу, бо з ініціативи зоозахисників Верховна Рада України у червні минулого року ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин». За цим законом людей каратимуть великим штрафами, арештами та обмеженням волі за жорстоке поводження із тваринами. А також заборонено діяльність пересувних звіринців з метою їх використання у цирковій, естрадній, розважальній діяльності та їх публічної демонстрації, під забороною і бої тварин.

Для тих, хто хоче розгорнути дискусію «а де ж дитині побачити лева чи ведмедя?», нагадаю такий нині призабутий факт: у 1960-х роках ще існували зоопарки для … людей. Остання така виставка пройшла в Парижі, де у вольєрах можна було побачити острівних туземців та інших народів, рівень життя яких –примітивний.

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали