Лісівники краю приймають колдоговори

У лісівників триває кампанія підписання колективних договорів між профспілками, які представляють трудові колективи та адміністраціями держлісгоспів. Наш кореспондент побував на двох таких конференціях і на власні очі побачив, як здійснюється цей процес. Однак подібні збори відбулися уже майже в половині держлісгоспів і ми попросили прокоментувати про що йдеться на них голову обласної організації профспілок працівників лісового та мисливського господарств Олександра Сідлецького.

– Підписання колдоговорів – це дуже важливий документ життєдіяльності держлісгоспів. Адже майже всі працівники і навіть багато тих, хто працює в лісі як підприємці, є членами профспілки нашої галузі. І це дає їм додатковий соціальний захист. Адже в колдоговорі задокументовано чимало пільг для працівників та ветеранів лісового господарства. Напередодні цієї кампанії з прийняття колдоговорів ми провели пленум і поставили перед головами профкомів певні завдання. Про це ви писали у «Вільному слові» у №_ за _. Ми поставили 12 основних завдань, розширили уже стандартні проекти колдоговорів новими пунктами, змінили цифри. І хоч закони, які прийняла торік Верховна Рада суттєво зменшили реалізацію лісу за кордон, а наші вітчизняні товаровиробники ще не в змозі закупити необхідну лісосировину, більшість держлісгоспів навчилися працювати в нових умовах. Вони економлять матеріали, впроваджують нові технології і ретельніше вивчають фінансові документи, які дозволяють у деяких випадках зменшити податкові витрати.

Уже відбулися збори з підписання колдоговорів у Клеванському, Березнівському, Соснівському, Дубровицькому, Сарненському, Клесівському, Острозькому, Остківському держлісгоспах. Люди порушують різні проблеми, бо в різних регіонах вони неоднакові. Скажімо, у північних районах через нелегальний видобуток бурштину маємо деякі кадрові проблеми, бо не завжди працівники охорони лісу захищенні від кримінальних елементів. Та й вкрадений бурштин дає можливість мати вищий дохід, ніж чесна праця тракториста, водія чи майстра лісу. Чуємо пропозиції й про створення власних переробних підприємств, аби мати додатковий заробіток. Аби знати ситуацію у колективах на зборах бувають керівники управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович та його перший заступник Сергій Івашинюта. Всі пропозиції та зауваження ми беремо до уваги.

 

Позитивна динаміка у виробництві забезпечує соціальний захист

На конференції трудового колективу ДП «Остківське лісове господарство» взяли участь 32 працівники цього підприємства. Їх обрали у лісництвах та інших виробничих підрозділах, як своїх представників. Працівники лісового господарства уже не раз переконувались, що підписання колдоговорів для них дуже важливе, бо крім обов’язкового соціального захисту є ще й інші суттєві соціальні пільги. Приміром, організація оздоровлення працівників та їхніх дітей за рахунок підприємства, паливні норми, організація культурно-масової роботи. Для прикладу, у цьому лісовому господарстві на оздоровлення затрачено 207 тис. грн. Оздоровились на березі моря та різних санаторіїв 98 осіб, в тім числі 78 дітей працівників держлісгоспу.

Головний економіст ДП «Остківське лісове господарства» Дмитро Лінкевич виступив з доповіддю, де зробив детальний аналіз господарювання. Через втрату ринку збуту лісоматеріалів за кордон не вдалося повністю виконати план реалізації продукції. Особливо помітний спад був у першому кварталі 2017-го. Однак в подальшому відшукали нових покупців деревини і на кінець року навіть вдалося підняти заробітну плату. Крім цього сплатили більше 10 млн. різних податків та зборів, придбали дещо з техніки. Позитивна динаміка у виробництві спостерігається уже в поточному році. Про це повідомив директор підприємства Микола Михайленко. Він заявив, якщо вдасться зберегти такий темп, то й зарплата може зрости майже на 50%. В обговорені доповідей головного економіста Дмитра Лінкевича та голови профкоми Володимира Котяя взяли участь Михайло Мініч, Ірина Масовець, Леонід Григорчук, Микола Павлушенко, Олександр Рябушенко. Вони  повідали, як працюють їхні підрозділи. Поділилися думками, що, на їх погляд, варто зробити ще.

А голова профкому В. Котяй на цифрах пояснив якими пільгами користуються працівники держлісгоспу. Велику увагу приділено охороні праці. Всі працівники забезпечені спецодягом, функціонують їдальня та медпункт. Вагому допомогу отримали учасники АТО, які є працівниками держлісгоспу – їм виділена матеріальна допомога. Не забули й про пенсіонерів. Майже 200 тис грн. виділено на придбання пільгового палива. Виділяють гроші також й сім’ям працівників, які уже пішли із життя.

Дбають тут і про майбутнє. Держлісгосп взяв шефство над 37 учнями місцевої школи і навчають їх лісівничої справи. На новорічно-різдвяні свята діти отримали подарунки.

На зборах намітили нові завдання і затвердили колдоговір. У них взяв участь і виступив лідер профспілчан-лісівників Олександр Сідлецький. Він підказав кілька ідей у фінансовій діяльності і щиро подякував за те, що лісівники відгукнулися на заклик профспілок відстояти свої права, коли Уряд прийняв постанову, яка фактично передбачала ліквідацію держлісгоспів і приватизацію лісів. Він навів такий приклад: якщо знищити галузь свинарства, то її можна відродити за два роки, якщо порізати корів, то тваринництво можна відродити за 3-4 роки, а якщо знищити ліс, то треба 3-4 покоління людей, аби відродити його. Тому лісівники не мають права такого допустити.

 

Якщо працювати єдиною командою

Працівники ДП «Острозьке лісове господарство» на свої збори з підписання колдоговору прийшли в хорошому настрої. Адже їх показники і матеріальні статки одні з кращих у лісовій галузі області. Настрій ще більше поліпшився після вручення їхньому директорові звання «Відмінник лісового господарства України». Цю почесну місію виконав перший заступник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Івашинюта. А ще днями Михайлові Адамовичу Круку виповнилося 55 літ. Він справжній лідер колективу, чимало його ініціатив принесли успіх у виробничій діяльності та соціальному захисті своїх колег. Він депутат обласної ради і виборці також бачать його активну позицію.

Про нові та уже традиційні форми діяльності лісівничої галузі доповів головний лісничий Ігор Семенчук. Він підкреслив, що минулий рік був важким у виробничій сфері. Однак її все ж вдалося виконати. Збільшили виготовлення деревного вугілля. Навіть почали реалізовувати населенню рубані дрова. Нині гордістю держлісгоспу є впорядкований та реконструйований базисний розсадник. Крім традиційних порід дерев тут вирощують модрину, дуб звичайний і червоний. Почало давати прибуток і вирощування декоративних порід.

В Острозькому держлісгоспі всі види діяльності ретельно контролюються. Тут детально рахують прибутки й затрати. Всі ці дані для учасників конференції демонструвались на слайдах. Представники всіх 5 лісництв бачили на екрані результати своєї роботи. Тут же демонструвались плани на 2018-й рік і при яких умовах буде збільшена зарплата.

Чимало зроблено для збереження лісу. Торік не допустили жодної пожежі в лісі, допомагали локалізувати її в населених пунктах, коли їх просили селяни. Оголосили війну й лісокрадам. Виявили 5 випадків крадіжки дубів в Острозькому районі, передали справи в суд. Однак «наш гуманний» складу злочину у діях лісокрадів не побачив. Тому лісівники часто залишаються сам на сам з кримінальними елементами.

Голова профкому Ірена Будюк у співдоповіді звернула увагу на охорону праці та здоров’я лісівників. Торік 42 працівники держлісгоспу були на лікарняному, а 6 з них отримали групу інвалідності. Тому все більше турбот про оздоровлення. Торік вдалося оздоровити 113 працівників і втім числі 33-х їхніх діток. Розширили географію закладів оздоровлення. Зайшла мова також про лікування і відпочинок за кордоном, де нині це дешевше, а ніж в рідній Україні. Профспілки стали організаторами різних культмасових заходів, екскурсій та подорожей. Профком став ініціатором акції «Миколай про тебе пам’ятає», під час якої вручили подарунки для дітей інвалідів. Завдяки профкому невдовзі з’явиться обладнана автобусна зупинка біля бази держлісгоспу.

В обговорені доповідей взяли участь Олександр Яцюк, Богдан Голубош, Дмитро Ткачук, Олександр Сідлецький, Сергій Івашинюта.

Завдання на поточний рік поставив перед колегами директор держлісгоспу Михайло Крук. Він, зокрема, сказав:

– Торік ми не раз доводили, що є злагодженим колективом і гарною командою, коли треба було працювати у екстремальних умовах. Як це було, коли розчищали площу після пожежі, що залишилася нам від СЛАПівського лісництва. Посадили там новий ліс. Чимало зробили для поліпшення умов праці, пробурили свердловину і пустили воду для працівників нижнього складу. Незабаром там будуть встановленні бойлер та душ. Поліпшили умови праці для слюсарів та механізаторів. І які б реформи не були б все це залишиться для людей. Тому ми все робимо, аби зберегти колектив та його працездатність.

Андрій БАБІНЕЦЬ

На фото: учасники конференції трудового колективу ДП Остківське лісове господарство»; голова профкому Володимир Котяй; Сергій Івашинюта вручає знак «Відмінник лісового господарства України» директору Острозького держлісгоспу Михайлові Круку; виступає голова профкому держлісгоспу Ірена Будюк.

Вас можуть зацікавити такі матеріали