Іван Ткачук: «Сьогодні ми спостерігаємо масовий виїзд молоді за кордон»

Днями відбулася прес-конференція директора Рівненського обласного центру зайнятості Івана Ткачука.

Коли зал був повністю заповнений представниками ЗМІ, Іван Ткачук розпочав мову про минулорічні результати. Отож, у 2017 році за сприянням центрів зайнятості області працевлаштовано 34, 8 тисяч громадян. Професійне навчання проходили майже 8 тисяч безробітних. А вже станом на перше січня цього року кількість зареєстрованих безробітних в області становила майже 13 тисяч осіб. А ще у 2017-ому було працевлаштовано 672 учасники АТО. Станом на перше січня цього року на обліку передувало 493 безробітних з числа учасників АТО. Також було працевлаштовано 60 переселенців.

Важливим моментом у роботі Державної служби зайнятості стало запровадження сучасних сервісів. Серед них: електронна черга – сервіс, за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатися на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Відео-резюме – фахівці служби зайнятості допоможуть створити відео-резюме та розмістити на сайті. Онлайн-співбесіда безробітних із роботодавцями – у центрах зайнятості можна пройти співбесіду з роботодавцем у режимі скайп-зв’язку, не витрачаючи час та гроші на дорогу. Теж саме можуть зробити й роботодавці. За допомогою відео-презентації та відео-вакансії підприємства шукачі роботи мають можливість ознайомитися з підприємством, умовами праці. «Гаряча лінія» – за безкоштовним номером 0800-50-99-66 можна отримати відповіді на питання з приводу реєстрації, отримання послуг тощо.

Також розроблено новий сайт. А це – зручний та швидкий доступ до вакансій та резюме, електронні кабінети для роботодавців та безробітних, доступ до «електронної черги», розгорнута інформація про ринок праці та діяльність служби зайнятості тощо.

Не оминули увагою й нинішній ринок праці.

– Сьогодні ми спостерігаємо масовий виїзд молоді за кордон на заробітки. І найприкріше те, що їдуть вони відразу після закінчення школи, – говорить Іван Ткачук. – Саме це зменшує ринок праці. Нині найбільше не вистачає людей за фахом: водіїв, електрозварювальників, швачок, токарів, професійних працівників торгівлі.

Ще однією проблемою, яка зменшує ринок праці, директор ОЦЗ вважає не відповідність заробітної платні та роботи. Каже, що часто роботодавці звертаються до служби зайнятості з проханням надати того чи іншого працівника, але вказують за роботу мінімальну зарплату. На таке не всі погоджуються, особливо коли робота вимагає багато зусиль.

Кількість вакансій у базі даних обласної служби зайнятості становить 1,1 тисячу одиниць. Завдяки зростанню кількості вакансій, знизився дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці. У середньому на 1 вакансію претендує 12 охочих працювати. Минулого року їх кількість складала – 16.

Юлія ДАВИДЮК

Вас можуть зацікавити такі матеріали