Лине пісня від серця до серця – 30-ліття співпраці

Хороша пісня, наче поклик долі,

Тамує біль і не рахує літ,

Іду я з нею по життєвім полі,

І відчуваю струн душі політ.

Як складеться доля дитини, закладено ще в утробі матері. Так і наша Людмила голосно співала при народженні, підспівувала мамі в колисці. А як підросла, згадує брат Микола, любила звеселити родину усмішкою, піснею, яку вже тоді відчувала душею. Це і вирішило її майбутню долю.

У 1975 році на роботу завідуючої клубом с. Новий Корець прийшла молода, тендітна випускниця Дубнівського культосвітнього училища Людмила Кічановська, яка родом із нашого Бранева. Ще не встигла з усіма познайомитись як слід, а вже почала створювати сільський хор, який складався з 30-ти чоловік. Сюди входили працівники ланки, ферми, тракторного стану та пенсіонери.

Без участі колективу не обходилося жодне свято. Репертуар збагачувався все новими творами, в які Людмила Василівна вкладала свою душу і часточку серця. Через два роки за високий рівень виконавської  майстерності обласним управлінням культури хору с. Н.Корець було присвоєно звання «народний аматорський».

Історія концертної діяльності стала розширюватися по всій Україні, а в подальшому і за її межами. З виступами хор побував у Києві у музеї архітектури та побуту, на «Сонячних кларнетах», радіо-конкурсі «Золоті ключі». На кіностудії ім. Довженка було знято фільм «Ой, на Івана, ой, на Купала». Колектив одним із перших розпочав святкування цього свята за народними звичаями в с. Н.Корець, яке пізніше переросло в обласний фестиваль, який щорічно проводиться на березі нашого славного Корчика і понині.

Учасники хору демонстрували своє мистецтво на велелюдній традиційній загальнонаціональній Сорочинській ярмарці. Побував колектив і у Польщі, в Дубічах Церковних. Було дуже приємно, що поляки так поважають наші старовинні обряди, люблять українську мову та пісню.

Всього цього колектив досяг завдяки професійному керівництву Людмили Кічановської, яка пропрацювала на культосвітній ниві 42 роки.

Нині на Різдвяні свята колективу виповнилось 30 років. Саме в ці благословенні дні Людмила Василівна зібрала в перше у сільському клубі своє «Червоне намисто».

Розпочався захід з благословення отця Олександра – настоятеля храму святої Парасковії П’ятниці, який в юні роки був активним учасником ансамблю. Ц багатьох учасників уже голови вкриті сивиною, але голос і любов до пісні так само чарують усіх присутніх мелодійністю звучання.

Щирі слова подяки за творчість прозвучали з уст заступника РДА – Олександра Сухого та завідувача сектору культури і туризму РДА Вікторії Плисюк, яка колись також було учасницею колективу.

Не стоїть осторонь і завжди вболіває за своїх артистів Новокорецький сільський голова М.К Хоменко, який і сам був першим учасником цього колективу.

Хочеться сказати щирі слова вдячності: Вірі Вознюк, Євгенії Маркевич, Богдану Зборовському, Ярославу Остаповичу, Марії Кондратюк, Євгенії Демидюк, Лідії Михайловській, Андрію Нагорному, Галині Вознюк, Ярославу Седляру, Любові Трофімюк, Світлані Цехмайструк, Надії Скубік, Людмилі Демковській, Олені Мороз, Олександру Данилюку, Анатолію Коробці, Олександру Коробці, Лідії Ярошинській, Валентині Піддубецькій, Ростиславу Піддубецькому.

Щирими словами вдячності Людмила Василівна завжди згадує свою колишню наставницю, зав.відділом  культури Владиславу Дудар, яка завше вміла підтримати і дати професійну пораду.

Біля витоків створення нового колективу і до сьогоднішнього дня стоять працівники ОЦНТ Степан Шевчук, Людмила Гомон, Катерина Приймачук, які прибули на ювілей із начальником відділу регіональної культурної політики  управління культури і туризму ОДА Г.В.Ковальчук.

Вперше виступали діти з батьками від Новокорецької ЗШ І-ІІІ ст., якими опікується вчителька початкових класів Оксана Прищепа. Хочеться відзначити і подякувати директору школи Людмилі Павлюк, яка сприяє виявленню творчих талантів шкільної молоді.

Відчутну допомогу хору надає творчий  колектив районного будинку культури  і дозвілля, на чолі із заслуженим працівником культури України, директором, Катериною Зубрицькою, яка була ведучою на цьому дійстві.

Високого результату  колектив досягає лише тоді,  коли на хорошому рівні музичний супровід. Колективу пощастило, бо впродовж всього існування йому акомпанують прекрасні музиканти: В.В. Васильчук, О.С. Радковський, В.А. Сидорчук.

Особливою окрасою зустрічі став виступ народного аматорського вокального чоловічого квартету «Ясени».

Багато теплих і добрих слів було сказано про незмінних учасників колективу – подружжя Валентину та Ростислава Піддубецьких, Ліду Ярошинську, бо колектив – це їх друга сім’я. Приємно зазначити, що кожен виступ колективу фіксується на відеокамеру Олександром Данилюком, який також був активним учасником колективу.

Паралельно з репетиціями у «Червоному намисті» Людмила Василівна очолює новостворений колектив  в обласній фізіотерапевтичній лікарні «Радонові джерела», де головним лікарем та ініціатором створення колективу є незмінний керівник Анатолій Миронець.

Постійну  підтримку в організації концертної діяльності Людмила Кічанівська має від працівників Корецького районного сектору головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Рівненській області: Олександра Боксанчука та Юрія Хіміча, які з її легкої руки стали справжніми артистами, бо чудово співають і грають на музичних інструментах.

Жодне свято не можна провести без фінансової підтримки місцевих меценатів. Отож слова щирої вдячності спонсорам свята: С.В. Баланчику, В.О. Галушко, І.І. Дикому, М.М. Грабовському, С.В. Утєшеву. Та, мабуть, чи не найбільшу підтримку Людмила Василівна має від свого сина Олега та рідного брата,генерала-майора у відставці Миколи Васильовича Костюка.

Без перебільшень можна сказати: «Творча зустріч вдалася». Людмила Кічановська подякувала всім запрошеним за те, що ділилися з колективом радістю і дарували частинку свого тепла в душі. Адже кожен учасник «Червоного намиста» є тією перлинкою-намистинкою, яка творить велику справу, не даючи згаснути  нашій пісні, пробуджуючи любов до неї.

Валентина Герус,

зав. ПБ с. Новий Корець

Вас можуть зацікавити такі матеріали