У Зарваниці не питають з якого ви патріархату

Чи не доводилось вам, шановні читачі, бувати у монастирях, святих місцях і вас пристрасно запитували з якого ви патріархату. Обурює це. Чи неправда? Бо ж Бог один і ніхто не винен у якій церкві вас хрестили, а бо ж до якого храму лежить душа йти молитися. Наш гід Ярослав, з яким ми їхали у Марійський духовний центр Зарваницю, відразу заспокоїв екскурсантів: «Не хвилюйтесь, ніхто не запитуватиме вас до якого патріархату належите чи як ви одягнені, аби пристойно. Головне з якою душею ви їдете до святині».

Про чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері у християнському світі знають давно. Власне сам її оригінал знаходиться у місцевій сільській церкві. Тому перш ніж прибути у духовний центр всі зупиняються, аби потратити у церкву, помолитися і прикласти чоло до цілющої ікони.

Перші згадки про Заврваницю сягають ще ХІІІ століття. Назву села пов’язують із монахом Печерського монастиря з Києва, який утікав від монголо-татар і його у цьому місці як тоді говорили «зарвав» сон. Він зупинився на березі Стрипи і щиро благав Богородицю про заступництво. Уві  сні чернець побачив Пречисту Діву Марію з Дитятком Ісусом. Божа Матір торкнулася скитальця та розгорнула над ним свій омофор. Прокинувшись, він побачив серед долини джерело, а над ним ікону Богородиці з Дитятком Ісусом на руках. Монах в одній із печер збудував келію, у якій встановив чудотворну ікону. Згодом у цій долині постав монастир, церква, довкола поселилися селяни. Відомо багато прикладів зцілення, що сталися біля джерела. Одне з них одужання Теребовлянського князя Василька. На знак подяки за ласку Божої Матері він побудував тут церкву. У 1867 році ікону Зарваницької Божої Матері було короновано. Історія Зарваниці впродовж віків не була безхмарною. Однак ікона й нині служить віруючим людям, багатьом допомагає зцілитися. У 2000 році завершено будівництво й освячено собор Зарваницької Божої Матері. Відтоді тут активно почав діяти Марійський духовний центр. До цього святого місця часто їдуть віруючі різних патріархатів, бо отримують тут особливе духовне піднесення, п’ють цілющу воду, можуть очистити душу й тіло у джерелі святої Анни. Хресною дорогою до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої та ікони Розп’ятого Спасителя йдуть не лише українці. Тут можна побачити також європейців та американців.

Вл. інф.

Вас можуть зацікавити такі матеріали