Ростислав Сабадишин: «Двері мого кабінету відчинені для всіх»

Провести круглий стіл за участю журналістів, викладачів, представників громади та інтернет-порталу «Четверта влада» у Рівненському базовому медичному коледжі вирішили після того, як на цей заклад і його директора зокрема з’явилося багато негативної інформації. Зокрема, ця інформація знаходиться у Фейсбуці та на інтернет-порталі «Четверта влада».

– Настав той час, – сказав на початку зустрічі директор коледжу, професор, заслужений лікар України Ростислав Сабадишин, – що до громадськості треба довести інформацію, чим займається наш заклад. У медколеджі навчається понад 2500 учнів. Крім викладачів їх навчають 37 кандидатів наук, 7 доцентів. Не всі національні університети мають таку кількість наукових кадрів. Наш коледж має такі нововедення, яких ви не зустрінете у інших закладах. І я пишаюся своїм колективом, людьми, які самовіддані в роботі, створюють унікальні речі. Наші викладачі підготували 62 переможці олімпіад в Україні. Якщо ви пройдетесь по коледжу, то побачите оснащенні сучасною апаратурою лабораторії, відповідно підготовлений персонал працювати у нинішніх умовах. У коледжі проводяться республіканські семінари. І це також свідчення того, що у нас є відповідна база для підготовки висококваліфікованих кадрів. Всі ми можемо побачити їх рівень у лікарнях та аптеках краю. Наші викладачі написали не лише цінні дисертації, які захистили для отримання вчених ступенів, але й унікальні книги, по яких навчаються студенти і викладачі як у нашому, так і в інших навчальних закладах. У світлі нових реформ у медицині розпочали підготовку парамедиків. У нашому закладів уже навчаються європейці. І це дає можливість нашим студентам тісніше спілкуватися з ними, збагачуватись новими знаннями. У нинішній ситуації в Україні, коли йде реальна та ще й психологічна війна мені не зрозуміло, чому виникають претензії до закладу, коли ми нормально забезпечуємо навчальний процес, обігріваємо приміщення, не відкладаємо щось на потім. Так не всюди, але чомусь до них претензій немає. Перед коледжем ставиться завдання створення медичної академії. І коли про це стало відомо, раптом з’явилася маса претензій. Створення негативного іміджу відриває від основних завдань, які стоять перед нами. У нас є чотири інститутські ліцензії. Це надає перевагу учням, бо вони практично навчаються вдома і не треба далеко їхати. І тільки останні два роки продовжать навчання уже в університетах. Всі, хто навчається і працює у нашому колективі, добре знають, що двері мого кабінету завжди відчиненні для всіх і ще не було випадку, аби ми не вирішили якогось питання. Але з’явилися матеріали у Фейсбуці, де нас звинувачують у хабарництві, незаконному отриманні високих зарплат.

На запитання журналістів, які були конкретні звинувачення, відповіла заступник директора коледжу з економічних питань Надія Дорощук:

– Нам ставлять претензії, що у директора коледжу висока зарплата і що за оцінки треба платити хабарі. Зарплата нараховується згідно документів, які затверджені держустановами, які регламентують нашу роботу. В цих документах враховано багато чинників, у тім числі і кількість учнів, які є у закладі. Тому до посадового окладу є надбавки за престижність праці, за інтенсивність, за почесне звання, за стаж, за науковий ступінь, за вчене звання, за години викладання. І це стосується не лише директора, а й усіх працівників закладу. І ми не маємо права не платити те, що передбачено законом та інструкцією. Крім того, ми заробляємо власні кошти. Тому маємо можливість нараховувати ще й премії.

Представник інтернет-порталу «Четверта влада» Антоніна Торбич запитала, чи можуть у бухгалтерії розшифрувати всі надбавки згідно штатного розпису. Надія Дорощук відповіла, що це буде зроблено на їхній запит. Ще одна представниця інтернет-портату Ганна Калаур висловила претензію, що на один з її запитів вона не отримала відповідь. Юрист коледжу Наталія Карпюк зауважила, що не було зрозуміло який розпорядник інформації має давати відповідь, бо запити Ганна Калаур адресувала «сама собі». До речі, як повідомила юристконсульт медколеджу, запитів від інтернет-порталу «Четверта влада» на адресу закладу за останній місяць надійшло є не менше 20 і щодня приходять нові.

Далі пішла мова про те, що журналістам інтернет-порталу учні скаржилися, що з них вимагають хабарі. На запитання: хто ці учні, представниці «Четвертої влади» заявили, що вони не розголошують свої джерела інформації. Були запитання до директора у Антоніни Торбіч і про тих викладачів, яких справді спіймали на отриманні хабарів за твердженнями правоохоронних органів. На що Ростислав Сабадишин відповів:

– Цими питаннями займаються правоохоронні органи і це не є компетенцією адміністрації коледжу. Заклад систематично проводить заходи з метою забезпечення дотримання антикорупційного законодавства.

Завідуюча відділом Лариса Коробко роз’яснила у якому випадку у медколеджі платяться додаткові кошти. Їх платять за відпрацювання практичних завдань з профільних предметів, пропущених без поважних причин. До такого заходу змушені були вдатися, бо часто студенти не приходили на заняття, а пропуски суттєво впливають на якість знань. Щодо хабарів, то працівники медколеджу звернули увагу, що у коледжі є платна форма навчання. З міркувань здорового глузду плата за навчання значно нижча зо озвучену Ганною Калаур сумою хабара. Тим більше, студенти мають можливість вносити плату помісячно. Наголошено, що всі факти щодо хабарництва мають бути передані до правоохоронних органів. Під час круглого столу жодного конкретного випадку антикорупційної діяльності не було озвучено.

У засіданні круглого столу взяли учать представники громади. Зокрема, колишній випускник коледжу Роман Коваль зауважив:

– Колись був радянський фільм, де один з героїв стрічки боровся, аби не було багатих. Ці часи минули. Нині треба боротися, аби було якомога більше багатих людей в Україні. Звернув увагу на відтік розумних і обдарованих людей за кордон, оскільки їх праця в Україні низько оплачується.

А ось думка члена рівненського міськвиконкому Василя Церука:

– Мені дуже шкода, що окремі журналісти у пошуках сенсацій беруть сумнівні факти невдоволених осіб, їх висвітлюють і таким чином впливають на громадську думку. Коли ж насправді громада знає, що Рівненський базовий медичний коледж має прекрасну репутацію

На завершення директор базового медколеджу Ростислав Сабадишин сказав:

– Ми готові до будь-якого діалогу. Має бути довіра, бо протистояння, особливо у нинішній Україні, це шлях в нікуди.

Андрій БАБІНЕЦЬ

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали