Унікальний проект

Хоч найбільша в області Млинівська ОТГ має вік малюка – їй трохи більше року, – але хороших справ за цей короткий час зроблено чимало. Наша газета вже писала, що тут замість запланованих 25 млн грн власних доходів, за перший рік діяльності громада отримала  понад 42 млн. грн. А із такими коштами можна «замахуватися» на реалізацію великих проектів. Нині, наприклад, враховуючи вимоги часу, голова ОТГ Дмитро Левицький працює над унікальним проектом з покращення якості освіти своїх школярів.

Закон «Про освіту» підштовхнув голову ОТГ прийняти рішення винести на громадське обговорення стратегічний план оптимізації освітньої галузі у громаді. Тож нещодавно у соціальній мережі жителі селища активно обговорювали тему закриття Млинівської гуманітарної гімназії. Мусувалися різні чутки щодо її закриття, але правда – єдина. І вона у тому, що не вистачає коштів на оплату праці педагогів.

– Сума коштів освітньої субвенції у порівнянні із минулим роком зменшилася на 1,5 млн грн і нині складає 34 млн 828 тис грн. Разом з тим, відповідно до постанови Кабміну, на два тарифних оклади зросла заробітна плата педпрацівників, – розповідає очільник громади Дмитро Левицький. – Ми зверталися ще у листопаді минулого року до народного депутата Олександра Дехтярчука, писали листа до Рівненської обласної ради та Рівненської ОДА. Але коштів на освітню субвенцію нам так і не додали. Тож треба було шукати достойний вихід із такої фінансової ситуації.

Саме тому Дмитро Валерійович запропонував об’єднати ЗОШ І-ІІІ ст.№3 та Млинівську гуманітарну гімназію. Щоб стало зрозуміло читачу: у ЗОШ І-ІІІ ст.№3, проектна потужність якої 1296 учнів, нині навчається 330 дітей, а у Млинівській гуманітарній гімназії – 355. Після реорганізації навчальний заклад отримає новий статус і в ньому буде навчатися понад 700 учнів у 33 класах, які повністю будуть забезпечені новими меблями та мультимедійним обладанням. І це справді буде заклад нового типу. Адже тут створені чудові умови для навчання і спорту: після капітального ремонту у класах будуть замінені шкільні меблі і закуплене нове інтерактивне обладнання, діє їдальня на 170 посадочних місць та актова зала на 250, діє логопедичний кабінет, є танцювальний клас, футбольне поле та спортивний майданчик із штучним покриттям, яких у області лише кілька, є дві спортивних зали. Протягом літніх канікул буде споруджено котельню на твердому паливі, а поки що триває заготівля дров. Як пообіцяв голова громади Дмитро Левицький, учні Млинівської гуманітарної гімназії, які поглиблено вивчають іноземні мови продовжуватимуть працювати за затвердженими програмами.

Голова Млинівської ОТГ Дмитро Левицький.

Хоч зараз триває навчальний процес, але школа №3 вже почала кардинально оновлюватися. Завершено евроремонт у трьох просторих класах та тривають роботи ще у двох класних кімнатах. Зроблено капітальний ремонт чотирьох внутрішкільних туалетів на першому поверсі. Вставлено 71 енергозберігаюче вікно, а до кінця навчального року замінять решту 23. Є позитивні зміни у харчоблоці – замінено електроплити, електросковорідки та водонагрівач. Того дня, коли я розмовляла із директором школи Сергієм Яковцем, тут чекали на проектантів, які пропонують цікавий варіант оновлення просторого фойє. За словами директора, у приміщенні навчального закладу можна буде створити додатково ще три кабінети для занять з обслуговуючої праці – у крилі, де мав би функціонувати плавальний басейн для учнів початкових класів і котрий з часу здачі школи в експлуатацію так і не побачив води. Разом з тим, від ідеї мати плавальний басейн у цій школі голова ОТГ Дмитро Левицький не відмовляється. Правда, говорить, що це проект поки що віддалений у часі.

– Я майже п’ятнадцять років працюю директором, але такі гроші на ремонт навчального закладу прийшли вперше. Таке позитивне бачення розвитку освітнього закладу з боку влади вселяє в нас оптимізм. Ми навіть почали отримувати поточні кошти на побутову хімію для миття посуду, підлоги, туалетів, – розповідає Сергій Яковець. – Наша школа як опорна має філії у селах Владиславівка та Перемилівка, де начається 119 дітей. Тож ми вже подали документи на придбання шкільного автобуса. Крім того, ми подаємо матеріали на обласний конкурс проектів розвитку об’єднаних територіальних громад для спорудження антивандального спортивного майданчика.

Урок англійскої у 5 класі ЗОШ І-ІІІ ст. №3 проводить Алла Юхимчук.

А що ж буде у вивільненому приміщенні гімназії, що розраховане на 540 школярів? У цій будівлі планується розташувати новостворений центр позашкільної освіти дітей та учнівської молоді. Під одним дахом  діятимуть спортивна, художня і музична школи, будинок творчості школярів і центр туристсько-краєзнавчої творчості, міжшкільний навчально-виробничий комбінат та бібліотека. Такий крок керівника ОТГ Дмитра Левицького вартий поваги, адже не всі новостворені громади беруть на себе таку відповідальність.

– Всі ці заклади зараз розкидані по селищу, кожен має свою котельню, охорону, – розповідає заступник голови ОТГ з гуманітарних питань Валерій Феха. – Великі перспективи у недалекому майбутньому розкриються перед спортивною школою. Адже комплекс буде сусідити із сучасним стадіоном, де проводяться різноманітні змагання, а наявність поблизу річки та спортивної бази водних видів спорту дає можливість для розвитку гуртів з греблі та плавання. У нашому «позашкіллі» буде організоване харчування для учасників навчально-виховного процесу, чого досі не було у жодному із вищеперелічених закладів. Тож між заняттями у гуртках школяр матиме можливість попрацювати у бібліотеці та пообідати. Батьки будуть спокійні за своїх дітей, для яких створюються усі умови.

Тож робота з покращення якості освіти у громаді кипить, а її рушійною силою є голова ОТГ Дмитро Левицький.

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали