Медреформа у житті людей з інвалідністю

Минулої п’ятниці у приміщенні «Інваспорт», що у центрі Рівного, зібралися представники вразливих категорій населення – інваліди по слуху і зору, цукровому діабету, представники ветеранських організацій і пенсіонери по віку, щоб послухати, що для них готує медична реформа. Адже у обласному центрі проживає понад 60 тисяч пільговиків. Ініціювала це зібрання громадський діяч краю Тетяна Войтович, яка запросила представників медичної галузі м.Рівне та депутата обласної ради, голову медичної комісії в облраді Михайла Вервегу.

До честі наших медиків, на це запрошення відгукнулися усі запрошені – начальник Рівненського міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук, головний лікар обласного діагностичного центру ім. Поліщука Роман Шустик, головний лікар екстреної медицини та медицини катастроф Валерій Ковальчук, головний лікар обласної стоматологічної поліклініки Валентина Сухляк, заступник головного лікаря міської лікарні Лілія Королюк, заступник головного лікаря ЦПМСД «Центральний» Галина Москаленко, сімейний лікар Тетяна Долик, лікар-ендокринолог ЦПМСД «Ювілейний» Людмила Сулік.

Присутнім у залі пояснили суть медичної реформи, яка спрямована на підвищення ефективності роботи первинної ланки медицини – сімейного лікаря, дільничного терапевта та педіатра. Занепокоєним людям пояснили, що їхні пільги на медичне обслуговування відмінені не будуть. Програма «Доступні ліки» продовжуватиме діяти, у цьому році проти минулорічних 5 млн грн на неї виділено майже 9. Головне завдання пацієнта – визначитися з тим, кому довірити своє здоров’я. Адже з 1 квітня розпочнеться кампанія підписання декларацій на медичне обслуговування, а сімейний лікар має право заключити декларацію із максимум із двома тисячами пацієнтів. Але як би не склалося, лікарів вистачить на всіх, запевнив депутат облради Михайло Вервега. А ще зауважив, що підписання декларацій засвідчить реальну кількість населення в Україні.

Щодо самого вибору лікаря, то присутнім у залі порадили уважніше вивчити кандидатури тих, які є у переліку ЦПМСД за місцем проживання, які інвалідам буде зручно відвідувати. Але, коли є бажання обслуговуватися десь інде, то будь ласка, у законі це передбачено. Також сказали, що буде продовжено години прийому пацієнтів лікарями із 4 годин до 6 у ЦПМСД «Центральний», що по вул.Драгоманова. А коли налагодиться електронна черга, проблем із тим, як потрапити на прийом до лікаря взагалі не буде, головне прийти на визначений час. Сумніви у людей викликало, як бути у ситуації, коли стає погано. Є два варіанти дій: зателефонувати до сімейного лікаря (він має відповісти у будь-яку пору доби) і проконсультуватися із ним. Або викликати швидку. Людей цікавило, чи не стануть для них платними лабораторні аналізи та обстеження. Як запевнила їх начальник Рівненського міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук, що ні, а коли раптом із інваліда почнуть вимагати за це плату, то треба її повідомити.

А ще інваліди на цьому зібранні прийняли звернення до Президента, у якому просили звернути увагу на їх мізерні пенсії, яких не вистачає на життя.

Ліда ПОЛЬОВА 

Вас можуть зацікавити такі матеріали