«Медобори» – фабрика здоров’я-2

У минулому номері ми знайомили вас, шановні читачі, з природними можливостями лікування опорно-рухового апарату у санаторії «Медобори». Цими природними факторами є сульфітно-карбонатна грязь, голуба глина, сірководень та натрій, хлоридна йодо-бромна вода, типу «Моршинська». Про властивості цих речовин у боротьбі з хворобами розповідав головний лікар санаторію Василь Мартинюк. Але в арсеналі лікування понад 100 видів різних додаткових варіантів долання хвороб. Назвемо лише кілька з них, а потім про найефективніші розповімо детальніше. Насамперед варто сказати про комп’ютерну, функціональну діагностику, лабораторну діагностику. Все це здійснюється на сучасній апаратурі. Крім місцевих лікарів, діагностику здійснюють фахівці з Тернопільського медичного університету, доктори та кандидати наук.

Серед інших способів лікування, які ви знайдете у багатьох санаторія гідроколонотерапія, рефлексотерапія, нетрадиційні види масажу, у «Медоборах» вам запропонують… пиволікування. У пиві міститься чимало вітамінів та мікроелементів, зокрема, калій, магній, кальцій, натрій, фосфор, натуральний цукор, вітаміни групи В. Дріжджові клітини, які є у пиві не лише омолоджують організм, а й виводять шлаки і навіть радіонукліди. Пиво містить цинк для нормального функціонування чоловічої статевої системи.

– Зрозуміло, – каже заступник головного лікаря Віталій Вахновський, – що кількість випитого пива не може бути великою. Як правило, вживають 200 або 330 грамів живого недавно звареного пива. І це прекрасний засіб для лікування шлунково-кишкового тракту. А точніше гіпо- та антацидного гастриту, дискенезії жовчовивідних шляхів, хронічні холоцестити. При захворюванні нирок, коли є показання сечосольового та сечокислого діатезу. І навіть при захворюванні нервової та серцево-судинної системи. Зокрема, при вегето-судинній дистонії чи атеросклерозі. Позитивно вливає наше пиво також на ендокринну систему. Але крім внутрішнього прийому пива все більше стають популярними пивні ванни, пивні обгортання та косметичні пивні процедури.

– Такі процедури здебільшого полюбляють жінки, – розповідають дві сестри з Монастирильська Марія та Любомира:

– Пивні ванни та пивні обгортання – це відчуття неймовірного блаженства. Після них тіло стає ніжне як шовк, відчуваєш себе легко.

Цей санаторій не дарма називають «Медобори». Бджоли тут одні з перших помічників лікарів. Влітку – це перебування у будиночках, які обладнанні вуликами з бджолосім’ями. Віднедавна обладнали ще одну кімнату – воскову, де також вмонтований вулик і від нього поширюються аромати від бджолопродуктів та седативні дії від шуму бджолосім’ї.

А ще практикують укуси бджіл. Їх призначають терапевти на певні точки тіла, залежно що треба лікувати.

Дуже цікаво тут у теплу пору, бо тоді активно застосовують ще й іпотерапію.

– Іпотерапія, – продовжує коментувати різні способи лікування начмед Віталій Вахновський – проходить під відкритим небом. Катання на конях триває під наглядом інструктора та медсестри. Людина сидить безпосередньо на тварині без сідла. І таким чином вона відчуває її температуру, сама ж їзда задіює 98% м’язів вершника. Який фітнес може дати такий ефект? Завдяки іпотерапії лікують остеохондроз, простату та жіночі статеві хвороби, сколіоз і навіть ДЦП.

А що вже казати, коли людина почуває себе на коні. Та поки триває холодна пора у «Медоборах» знайдуть для вас чимало інших цікавих занять. Про деякі сучасні методи лікування розповімо у наступному номері газети.

Тарас ПОКУТЯНСЬКИЙ

Вас можуть зацікавити такі матеріали