Тарасова криниця напоїла

Здолбунівський район прийняв від Дубенщини Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині».  Делегації двох районів зустрілися 3 березня в селі Підлужжя біля пам’ятника Великому Поету. Сюди, до місцевого джерела, приходив Кобзар вгамувати спрагу. Донині серед жителів сіл Дубенського району побутує легенда про Тарасову криницю. Так називають джерельце в урочищі біля Підлужжя.

У районному будинку культури насолоджувалися літературно-музичною композицією за творами українського Пророка, представлену дубенськими митцями.Відбувся перегляд фільму «Шевченкова Дорога», створений керівником кіностудії «Дубно» Миколою Величковським (над фільмом працювали також Микола та Любов Пшеничні, Надія Яцюк, Олександр Поліщук, Григорій Харчук) завдяки отриманому гранту від голови облдержадміністрації у 2014 році. В основу картини покладено історично підтверджені матеріали про мандрівку Тараса Шевченка у Почаївську Лавру, Кременець, села Дубенського району, на Острожчину, у Берестечко. 
Виступили письменники Ірина Баковецька-Рачковська, Любов та Микола Пшеничні, Микола Тимчак, Микола Береза (до речі, впродовж 29 років він не пропустив жодної передачі естафети), Анна Лимич, Вікторія Климентовська, Михайло Степанюк, Євгенія Комісарук, Наталія Кириченко, Юрій Матвійчук, Зоя Дідич. Художник Ярослав Рачковський подарував дубнівцям на згадку свою картину-інсталяцію «Трагічна весна: від Майдану до Шевченкіади», виконану в стилі «графіка бурштином».

Нагадаємо, Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині» ініціювала Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України. Естафета відбувається у районах, де в 1846 році побував Тарас Шевченко – Радивилівському, Дубенському, Здолбунівському, Острозькому, Гощанському та Корецькому.

Вас можуть зацікавити такі матеріали