Розслаблятись не варто

Завершилася кампанія у лісових господарствах області з підписання колдоговорів.

– На конференціях трудових колективів відбулася конкретна розмова про те, як жити і працювати далі, внесено чимало пропозицій. В окремих держлісгоспах передбачено більше коштів на оздоровчу, спортивну та культмасову роботи. Проводиться лінія на розширення спектру санаторно-лікувальних закладі, в тім числі і за кордоном, де можна оздоровитись, – підсумовує кампанію очільник профспілок області працівників лісового та мисливського господарства Олександр Сідлецький. – Та основне завдання, яке ставилося перед колективами – підвищення продуктивності праці й на цій основі збільшення заробітної плати. Не знімається з порядку денного і реформування галузі. Торік нам вдалося відстояти свої права, бо кабмінівський проект реформи лісівництва веде до розвалу колективів. І ми бачимо, що апетити авторів псевдореформування не зменшились. Тому, очевидно, доведеться й надалі відстоювати свої права.

Про реалії сьогодення у трудовому колективі говорили на своїй конференції працівники ДП «Рокитнівське лісове господарство». Директор підприємства Анатолій Абрамчук виступив з доповіддю, в якій відзначив основні віхи діяльності колективу. Через мораторій на продаж лісу кругляка знизився обсяг реалізації продукції і досягнув лише 96,8%, до попереднього року. Однак лісівники й надалі продовжують сумлінно виконувати свої обов’язки, берегти ліс, боротися з лісокрадами, часто ризикуючи свої здоров’ям і життям. Торік посаджено 426 га лісу та ще 326 – поновлено саджанцями. Вирощено 6 млн 126 тис саджанців. Через хворобу сосни довелося здійснити санітарних рубок на площі 768 га. Треба відзначити, що цей держлісгосп свято береже традиції вдячності своїм попередникам. Колектив й надалі опікується 340 пенсіонерами, допомагаючи їм паливом та іншими матеріальними ресурсами. Дбають і про майбутні кадри. За рахунок держлісгоспу навчаються студенти, які пізніше працюватимуть у колективі. А в Рокитнівському ліцеї і в Залав’євській школі створені учнівські лісництва.

Фото на пам’ять після конференції.

У співдоповіді голова профкому Тетяна Свідерська особливу увагу звернула на тему оздоровлення як своїх працівників, так і дітей лісівників. Праця лісівників дуже важка і не дивно, що у минулому році ще 5 осіб набули інвалідності. Тетяна Федорівна підкреслила й то й факт, що нинішня влада кинула на виживання лісівників південних регіонів України на їхніх колег із заходу держави. Щомісяця кожен працівник колективу віддає свій одноденний заробіток своїм колегам. Натомість держава ще двічі знімає податки із заробітної плати – з тих хто нею ділиться і з тих, хто її отримує. Замість допомоги з боку держави лісівників обклали ще більшими податками.

На це звернув увагу в своєму виступі колишній директор, депутат облради, заслужений лісівник України Анатолій Петрук:

– Реалізація лісоматеріалів торік зменшилась, але ж ви подивіться на цифри податків. Держлісгосп сплатив на 3,5 млн гривень більше проти 2016 року. Лише тримаючись разом, підтримуючи один одного зможемо вижити у нинішніх важких умовах, – підкреслив досвідчений лісівник.

На конференції її учасники щиро подякували Анатолію Петруку за багаторічне плідне керівництв, вручивши йому квіти. Після підписання колдоговору Анатолій Абрамчук та Тетяна Свідерська нагородили ще й переможців трудового суперництва за минулий рік.

 

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали