Державна підтримка сільгоспвиробника

Управлінці департаменту агропромислового розвитку ОДА на своєму семінарі ознайомили керівників сільгосппідприємств та фермерів з порядком використання фінансів державного бюджету. Відомо, що уряд планує виділити 6,3 млрд на підтримку аргопромислового комплексу у цьому році. Семінар зацікавив близько 200 осіб із аграрного сектору. З вступним словом виступив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Він наголосив на тому, що за останні роки це перша серйозна підтримка сільгоспвиробника. Наші селяни довели, що їхній потенціал дуже великий і якщо їм надати державну підтримку, то валове виробництво сільгосппродукції і валютні доходи у державу збільшаться у рази.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько, розповіла про основні складові порядку використання коштів у держбюджеті для підтримки галузі тваринництва а також фермерських господарств. Варто зазначати, що на тваринницьку галузь передбачається виділити 4 млрд грн. Кожен із учасників цього проекту, хто звернеться з відповідними документами до 1 квітня та 1 жовтня отримає за одну голову корів молочного, молочно-м’ясного на м’ясного напрямків отримає двічі на рік по 750 грн. Всього ж дотація на утримання корів складає у державі 500 млн грн.

Велику увагу держава приділяє будівництву та реконструкції тваринницьких комплексів. Передбачається 1,1 млрд грн. компенсації вартості будівництва за рахунок кредитів і 1,2 млрд грн на відшкодування вартості будівництва та реконструкції.

Заступник директора Департаменту АПР Володимир Самсонюк ознайомив присутніх з програмою здешевлення сільськогосподарської техніки. На ці цілі держава передбачає 945 млн грн. Варто зазначити, що 300 млн грн виділено також на підтримку садівництва.

На семінарі роз’яснили як буде реалізовуватися програма підтримки АПК, порядок використання коштів та оформлення векселів. З інформацією виступили й банкіри, роз’яснивши деталі отримання кредитів.

Наш кореспондент запитав Надію Іванівну Переходько:

– Хто буде конкретно допомагати бажаючим отримати державну підтримку, адже у районах суттєво скоротили відділи агропромислового розвитку райдержадміністрацій?

– Це скорочення зараз дуже недоречне, але всі бажаючі скористатися цією програмою можуть звертатися як до нашого департаменту, так і на місцях до спеціалістів відділу АПК, а також безпосередньо до міністерства агропрому. Цього разу немає конкретно доведених цифр до областей хто і скільки може використати коштів. Все залежить від ініціативи та активності керівників сільгоспвиробників та фермерів.

Наш кор.

Вас можуть зацікавити такі матеріали