Їхні голоси – то дар Божий

Культурно-мистецьке життя Гощанщини поповнилося знаковою подією. Народний аматорський фольклорний  ансамбль «Вербиченька» Симонівського центру народної творчості та дозвіллєвої роботи пройшов відбір на участь у програмі «Фольк-music» телеканалу UA:ПЕРШИЙ. Усіх переспівала наша «Вербиченька»,  здобувши перше почесне місце та запрошення відвідати програму в грудні на завершальному концерті програми.

24 березня учасники «Вербиченьки» вирушили до столиці. А разом із ними – ошатні сценічні костюми, коровай, «підперезаний» вишитим рушником, подарунки-сувеніри ведучій проекту народній артистці України Оксані Пекун. А, головне, щира молитва за звичаєм.

Треба сказати, що перед зйомками телепередачі «Фольк-music» завітала на гостину до Симонова Оксана Пекун з Києва. Багато чому дивувалася, коли зустрілася з колективом, бо їхній спів перевершив будь-які уявлення про протяжність народної пісні. Її також вразило максимальне вокальне розгалуження. Це рідкісне явище: зазвичай у народних піснях два-три голоси, а тут доходило до п’ятиголосся. Своєрідна манера з відвертим копіюванням голосів справила надзвичайне враження на столичну ведучу.

Учасниці колективу є хорошими подругами і добрими сусідами. Разом зростали, вчилися в одній школі, народжували та одружували дітей, а нині дочекалися онуків та правнуків. Протягом 25 років гуртувала усіх щира дружба і любов до пісні. І хоча жінки без музичної освіти та володіють унікальним багатоголоссям. Кажуть, що їхні голоси – Божий дар, який вони зуміли розвинути самостійно.

У їхньому репертуарі – близько двох сотень пісень – старовинні обрядові, побутові, повстанські, частівки та авторські. Самобутні артисти брали участь у різних престижних всеукраїнських та регіональних конкурсах та фестивалях. А також без них не обходиться жодне районне чи сільське свято!

Керівником та ідейним натхненником «Вербиченьки» є людина з великим багажем досвіду – Любов Мирончук, яка вболіває за красу старовинної фольклорної пісні, береже і примножує її духовні багатства.

На пропозицію, мовляв, треба якось осучаснюватись учасники «Вербиченьки» не погоджуються: «Навіщо нам когось переспівувати! Чули ми про Буранівських бабусь з Росії, які перемогли на Євробаченні. Можна було б і нам на Європу замахнутися з українською піснею», – впевнено стверджують вони.

Неля Лахман,

заступник директора РОКД

Вас можуть зацікавити такі матеріали