Олександр Середа: «Кошти, вкладені у спорт, це – інвестиції у здоров’я»

Історія стадіону «Колос» у Костополі розпочала свій відлік ще у 30-х роках минулого століття. Та з тих пір він зазнав великих змін і нині це – багатофункціональний сучасний спортивний комплекс, який перебуває на балансі місцевої ДЮСШ.

Тут є стандартизоване футбольне поле розміром 104×69 м, яке виконує функцію так званої домашньої арени Костопільського ФК «Горизонт», а також для команди ветеранів футболу та жіночого футбольного клубу «Родина». Комплекс обладнаний трибунами на дві з половиною тисячі глядачів. Є тренувальне футбольне поле розміром 90×60 м, гімнастичне містечко, спортивний майданчик для гри в міні-футбол зі штучним покриттям, чотири бігові доріжки довжиною по 400 м, стрибкові сектори, сектори для метань ядра.

Використовується ця спортивна споруда на повну потужність. Тут тренуються учні Костопільської ДЮСШ та обласного ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ст. фізичної культури і спорту, проводять уроки фізвиховання школа-гімназія, ЗОШ №3, медичний та будівельно-технологічний коледжі.

На базі спорткомплексу постійно проводяться першості району з футболу та міні-футболу, товариські зустрічі з футболу серед команд ветеранів, змагання з легкої атлетики, районні спартакіади школярів та допризовної молоді, зональні обласні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч», календарні ігри чемпіонату України серед жіночих команд та календарні ігри першості України серед юнаків, спортивно-оздоровчі заходи тощо.

Однак час, як то кажуть, «бере своє», і з роками місцева спортивна перлина почала руйнуватись. Доріжка втратила щільність і рівність покриття, дерев’яні трибуни що далі, то частіше вимагали заміни, а огорожа по периметру була майже в аварійному стані. Поточні ремонти давали лише короткотерміновий ефект. Тому в районі прийняли рішення щодо необхідності проведення реконструкції стадіону «Колос», однак постійна нестача коштів призвела до того, що реалізацію проекту відклали у «довгий ящик».

Усе змінилося у 2016 році. Завдяки підтримці і розумінню керівництва облдержадміністрації, депутатів обласної ради, котрі представляють Костопільщину у Рівненській обласній раді, вдалося привернути увагу до багатьох стратегічних об’єктів соціальної сфери району, серед яких вагоме місце зайняла реконструкція стадіону «Колос». Після виїзного засідання обласної бюджетної комісії Костопільська райдержадміністрація приступила до коригування проекту реконструкції, якому на той час уже було понад 5 років, також до отримання дозвільних документів, яке тривало протягом 2016 – 2017 років.

По завершенню реконструкції на стадіоні будуть трибуни з комфортними пластиковими стільцями для глядачів, підтрибунні приміщення з душовими, облаштовані бігові доріжки із спеціальним сертифікованим покриттям.

Цього року проект набрав необхідну кількість балів у конкурсі ДФРР в облдержадміністрації, що гарантує Костопільщині необхідне фінансування з державного бюджету. Вартість реконструкції становить понад 9 млн грн, із яких майже мільйон – це співфінансування з районного бюджету.

Після завершення реконструкції стадіону влада Костополя планує розпочати роботи з проектування та будівництва сучасного плавального басейну, що розташується поблизу спортивної школи. Таким чином, у районі з’явиться потужне спортивне містечко.

– Якщо минулий рік на Костопільщині пройшов під негласним девізом «Максимальну увагу освітянській галузі», то зараз наголос робите на спорті? – запитую голову адміністрації.

– Наголошую, як опікувалися школами, так і надалі будемо продовжувати цю роботу, – сказав голова райдержадміністрації Олександр Середа. – Упродовж останніх двох років в освіту вдалося залучити максимальні кошти. Зробили капремонти в Дюксинській, Головинській, Мащанській Звіздівській, Великолюбашанській школах, звели нову школу у Піскові. У райцентрі капітально відремонтували НВК «школа-гімназія», приміщення навчальних закладів №5 і 6, триває капремонт у ЗОШ №2,4. Ведучи мову про ремонти, маю на увазі заміну дахів, вікон, дверей, утеплення фасадів. Але на цьому крапку не ставимо. І в цьому році продовжимо капітальні ремонти закладів освіти та закупляти сучасне навчальне обладнання. І переконаний, що, вкладаючи кошти у реконструкцію стадіону та майбутній плавальний басейн, ми інвестуємо в здоров’я земляків. Адже людей треба не тільки лікувати, а й спонукати вести здоровий спосіб життя.

– Але басейн задоволення не з дешевих. Чи витримає таке навантаження районний бюджет?

– Ми розглядаємо будівництво басейну як комунальний проект. У місті живе понад 33 тисячі жителів, у районі – 64. Є чимало людей, які для занять плаванням їздять до Березного чи у Рівне. Тож, коли буде збудовано басейн, костопільчани матимуть можливість займатися плаванням, не виїжджаючи із райцентру. Для школярів, учнів спортивного ліцею, ДЮСШ, людей із особливими потребами заняття будуть безкоштовними.

Влада у Костополі дієво працює над відновленням довіри населення. Вона ефективно використовує усі можливості, адже є чимало проектів і програм, які дозволяють залучати кошти із різних джерел – місцевого та обласного бюджетів, Державного фонду регіонального розвитку, Світового Банку та різноманітних європейських інституцій, активно співпрацює із депутатами різних рівнів.

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали