Роботи в городі в квітні – що можна робити і садити

 

Квітень – вважається дуже трудомістким. У городників дуже багато роботи. Їм належить садити ранню розсаду, прибирати земельну ділянку і робити багато іншої роботи на городі, яку не можна було робити в березні. Потрібно підготувати план посадки і розібратися з сусідством овочів на городі (не можна садити деякі культури поруч), виділити необхідне місце для кожної культури і підготувати ґрунт для грядок. Тому з приходом квітня треба набратися сил і енергії, щоб реалізувати всі заплановані завдання на цей місяць.

Як правило, кожна посадка повинна здійснюватися у сприятливі дні. В іншому випадку ви можете залишитися без бажаного врожаю.

Молодик

У цей період можна займатися підготовкою землі для посадки. Вкрай не рекомендується здійснювати роботи з рослинами: садити і вирощувати.

Зростаючий місяць

Залишимо обрізку кущів та дерев у саду на потім. Відмінний час для проведення поливу, внесення добрив і посіву насіння помідорів на розсаду і ранніх сортів перцю. Також можна розпушувати ґрунт і прищеплювати плодові дерева.

Повний місяць

У цей період не можна нічого робити, що пов’язано з посадкою і посівом. Краще сходити перевірте свій городній інвентар.

Спадаючий місяць

Можна розмістити бульби картоплі в темне місце, щоб вони почали проростати, в саду можна внести добрива для дерев, а також зняти всі укриття в саду, які ми споруджували на зиму.

 

Роботи на городі в квітні

Правильно обробити і підготувати землю для посадки – ось найголовніша і трудомістке завдання квітня. Адже саме від правильної обробки буде залежати подальший розвиток висаджуються культур і рівень захисту від шкідників.

Роботи дуже багато. Підготовка землі складається з декількох етапів:

 1. Перекопування відталої і трохи засохлої ґрунту.
 2. Обробка землі спеціальними засобами для захисту від хвороб і шкідників.
 3. Внесення органічних добрив.

У тому випадку, якщо добрива були внесені раніше, то весняне перекопування потрібно здійснювати не надто глибоко. Якщо земля легка, тоді її потрібно перекопати на меншу глибину, ніж осінь. Але якщо ґрунт важкий, тоді доведеться перекопувати, як і восени.

Великі земляні коми повинні бути обов’язково розбиті. Після завершення процесу, потрібно провести розрівнювання граблями, щоб садити розсаду в м’яку землю.

Деякі городники займаються внесенням добрив на початку весни, а деякі – ще восени. Отже, вам доведеться самостійно розрахувати кількість добрива, яке необхідно внести, відштовхуючись на вашу індивідуальну ситуацію.

Тепер прийшов час ще раз поглянути на план посіву, вирішити, що потрібно садити в першу чергу, визначити всі роботи були здійснені і підготовлена ​ґрунт. Таке планування роботи на городі здатне не тільки заощадити ваш час, але і сили.

Але на цьому, роботи на городі в квітні, не закінчуються. Вам належить наступне:

 • планування розміщення вирощуваних культур на земельній ділянці і розрахунок площі;
 • підготовка посівного матеріалу;
 • посадка насіння на розсаду баштану і овочевих культур;
 • посів насіння зелені і редиски в теплиці.

Друга половина місяця надасть нам можливість посіяти насіння на розсаду огірків, кабачків і патисонів, щоб через місяць можна було садити розсаду у відкритий ґрунт.

У кінці місяця, в залежності від погодних умов можна садити холодостійкі овочеві культури і зелень у відкритий ґрунт. До них відносяться ярий часник, боби, редька, салат, шпинат,морква, буряк.

Крім цього, в квітні можна садити ранньостиглий картопля і посіяти насіння ранньостиглої капусти під плівку.

Поради фахівців

 1. Після появи перших сходів багаторічної зелені, потрібно розпушити між рядками і внести підгодівлю спеціальним розчином з аміачної селітри і деревного попелу. На квадратний метр земельної ділянки буде потрібно до 6 грам розчину.
 2. У міру того, як буде йти волога з ґрунту, її потрібно буде обробити культиватором і намітити місця грядок. Якщо ж в деяких місцях ще є сніг, тоді їх можна обробити золою і добре накрити поліетиленом.
 3. Потрібно заздалегідь подбати про усунення шкідника дротяники. Для цього потрібно розкласти по доріжках половинки бульб картоплі або феромонні приманки.
 4. У середині місяця можна повторно садити зелень. Цей процес можна здійснювати кожні 10 днів, щоб свіжа зелень завжди була на столі.
 5. Прийшов час робити першу прополку.

Вас можуть зацікавити такі матеріали