Слово про вірного друга, відому людину нашого краю Миколу Пилиповича Зінчука

11 квітня було і є визначною датою в житті нашого вірного друга і товариша, якого любили і шанували трудящі Рівненщини, Миколи Пилиповича Зінчука.

Дня нас, хто жив і працював разом із ним, він залишиться таким назавжди. Цього року Миколі Пилиповичу виповнилося би 90 років. Можна собі тільки уявити, з якою радістю і гордістю відзначався б цей ювілей. Адже Микола Пилипович – людина видатна, інтелектуал високого рівня, відомий не тільки в Україні, а і далеко за її межами. Герой Соціалістичної Праці, кавалер багатьох орденів та медалей.

Будучи поборником колективної форми праці у великих механізаторських сільськогосподарських підприємствах, Микола Пилипович повністю присвятив себе і своє життя хліборобській справі, ніколи її не зраджував і з гідністю їй служив.

Рівненщина стала для нього другою рідною Батьківщиною, а дослідне господарство «Тучинське» – його рідним дітищем. Йому не раз пропонували посади у різних владних структурах і наукових колах, але він сказав: «Я з господарства нікуди не піду і людей своїх не залишу». Вихований на високих людських ідеалах чесності, порядності і справжньої любові д Батьківщини, він послідовно боровся і захищав інтереси простих трудівників села. Без тіні лукавства, без найменшої користі служив своєму народові. І це не просто пишні слова, а справи підкріплені конкретними діями.

Завдяки сумлінній праці Микола Пилиповича, в господарстві було досягнуто високих економічних показників, постійно збагачувався ріст сільськогосподарської продукції.  Значна увага приділялася соціальному розвитку села. За рахунок прибутків господарства в селі Тучин було побудовано середню школу на 720 учнівських місць, лікарню на 120 ліжко-місць, поліклініку на 150 відвідувань за зміну, споруджено житлових будинків на 220 квартир, до всіх населених пунктів прокладено дороги з твердим покриттям, побудовано газопровід довжиною 30 кілометрів, газифіковано і електрифіковано всі села.

Значну увагу у свій роботі Микола Пилипович приділяв людям, простим трудівникам, ветеранам війни і праці, патріотичному вихованню підростаючого покоління. Навіть будучи на пенсії, він не переставав займатися справами громади. Як депутат обласної ради, підготував законопроект про спрощення передачі майна в спадщину. Цей закон був прийнятий Верховною Радою України і звільнив людей від надмірних податків та поборів при оформленні спадщини.

Можна було б продовжити перелік добрих справ і заслуг залишених Миколою Пилиповичем людям. Однак, незаперечним фактом є неоціненний внесок його у розвиток сільського господарства області, України в цілому, його наукових досягнень. Перефразовуючи слова відомого письменника, потрібно сказати: «Природа-мати, як би таких людей тим не посилала світу – заглухла б нива життя».

Це повинні добре усвідомити наступні покоління, які продовжуватимуть справу дорогого нам Миколи Пилиповича.

Рада Рівненської організації ветеранів

Вас можуть зацікавити такі матеріали