Втрачені території, або ж Про те, як виконується Закон України «Про відходи».

 

Більше року тому депутати Бугринської ОТГ проголосували за те, аби на сміттєзвалищі у Башино побутові відходи з Гощі не возили. Мовляв, гощанці захаращують майданчик та прилеглі території різним сміттям. І хоч договір про вивіз відходів на це звалище ще був на руках у Гощанській селищній раді «активісти» стали горою, аби не вивозити сміття від гощанців. За цей час ОТГ, звичайно, втратила чимало коштів, які гощанська селищна рада заплатила іншим, в тім числі Рівному та Корцю.

І ось із 1 січня 2018 р. вступив у дію Закон України «Про відходи». У ньому йдеться про те, що сміття необхідно класифікувати і сортувати. І за це повністю несе відповідальність місцева влада. В даному випадку здавалося і активістам, і бугринській місцевій владі треба показати приклад, як експлуатувати територію з побутовими відходами, встановити контейнери для сортування сміття. Однак насправді територія башинського сміттєзвалища лише суттєво розширилась і стала клондайком для ворон та диких собак, а легкі відходи розлітаються на кількасот метрів.

Один із мешканців Бугрина, навіть, було, придбав за власні кошти контейнери для збору петпляшок. Про те ці контейнери швидко наповнились і уже кудись зникли.

Очевидно, якби екологічні служби хоч трохи заглядали в такі злачні місця і суворо запитали чому не виконуються Закони України, які стосуються екології, то українські цінні чорноземи не покривалися б сміттям.

22 березня ц.р. у матеріалі «Сміття: благо чи біда» ми намагалися привернути увагу громадськості та влади яким чином можна виконати новий Закон України. Влада начебто планує збудувати до 2030 року 4 сміттєпереробні заводи. На дворі поки що 2018-й. Отже, ще 12 років ми будемо завалювати область побутовими відходами. Однак в області і надалі переважають стихійні сміттєзвалища. Більшість майданчиків для вивозу сміття не сертифіковані, працюють нелегально. І ситуація приблизно ж така як на території Бугринської ОТГ.

А з настанням тепла природа ковтнула черговий плювок від любителів відпочивати на її території. Подивіться лише, що залишили такі «відпочивальники » у районі гідропарку в Рівному: гірки скляних і петпляшок, целофанових мішечків й іншого непотребу. Очевидь, без запровадження серйозних штрафних санкцій, українців побутової культури не навчиш.

А тим часом відбулося відкрите обговорення щодо встановлення тарифу для Комунального автотранспортного підприємства 1728 на захоронення побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів. З громадських організацій на ці слухання не з’явився. Керівник КАТП 1728 Ростислав Кролюк пояснив, що з 2015 року ціни на вивіз побутових відходів не змінювались. В нинішній ситуації КАТП 1728 змушене збільшити ціну за вивіз одного квадратного метра відходів з 5 гривень до 21. То чи не варто нарешті сортувати відходи і навчитися економити власні кошти?

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали