Юрій Коспа: «Прагну зробити життя громади комфортним»

29 квітня на Рівненщині обиратимуть голів та депутатів у трьох об’єднаних територіальних громадах – Шпанівській, Олександрійській та Повчанській. На посаду голови Олександрійської ОТГ балотується 43-річний підприємець, депутат Олександрійської сільради Юрій Коспа.

– Я не з чуток знаю проблеми нашої громади. Бачу, які точки є найболючішими, аналізую, чому ті чи інші питання роками не вирішуються. Власне, тому і балотуюся, оскільки не просто хочу миру, злагоди та кращого добробуту в нашій ОТГ, а маю чіткий конкретний план, як цього досягнути, – наголошує кандидат. – Моя виборча програма – це прагнення зробити життя в громаді комфортним, таким, щоб люди не шукали кращого життя деінде, а гідно жили вдома – у впорядкованих, розвинених селах. Тому передусім я хочу забезпечити розвиток новоствореної громади, забезпечити належні умови для комфортного життя краян, досягти економічного зростання регіону, сприяти розвитку малого та середнього бізнесу.

Серед тих завдань, які вже визначені на найближчу перспективу: благоустрій, покращення комунальних послуг та інфраструктури, ремонт доріг, ефективне використання бюджетних коштів.

Із того, що реально й необхідно робити вже зараз, не зволікаючи, переконаний Юрій Коспа, це створення ефективної системи водовідведення. Через відсутність очисних споруд село Нова Любомирка знаходиться на межі екологічної катастрофи. Великої шкоди завдають довкіллю несанкціоновані сміттєзвалища у лісосмугах та на березі озера в селі Забороль: гори сміття залишають тут відпочивальники. Тому боротьба із несанкціонованими сміттєзвалищами – одне із пріоритетних завдань для кандидата на посаду голови Олександрійської ОТГ Юрія Коспи. Також важливим питанням є будівництво й ремонт доріг, які з’єднують села громади. Зокрема, капітального ремонту потребує дорога до села Нова Любомирка. Адже тут працює великий вапняно-силікатний завод, до якого постійно доїжджає великогабаритний транспорт. Він руйнує дорожнє покриття. Слід забезпечити ефективне транспортне сполучення з містом, з належними автобусними зупинками та зручним графіком руху.

Крім цього, як наголошує Юрій Коспа, потрібно оптимізувати використання земель та постійно тримати це питання під контролем. Аби й орендна плата, і податки сплачувалися прозоро й давали необхідні надходження у бюджет громади.

Дбати треба й про маленьких мешканців: провести сучасні ремонти в навчальних закладах громади, поповнити їхню матеріально-технічну базу,ініціювати будівництво спортивних та ігрових майданчиків, організацію гуртків та секцій.

Звичайно, першочергові й основні питання – це також сприяння розвитку малого підприємництва, фермерства, садівництва. Підтримка закладів освіти й медицини, про що, в принципі, має дбати керівник, – говорить кандидат. – Але ключове, що я для себе вирішив, що будь-які важливі питання будуть вирішуватися тільки після обговорення з громадою. Бо вважаю, що головне в роботі ОТГ – згуртувати людей, сприяти й допомагати їм у реалізації їхніх планів та задумів, поважати кожного жителя.

Юій Коспа, глибоко усвідомлюючи відповідальність за долю громади та її мешканців, обіцяє зробити все, що від нього залежить, аби не розчарувати виборців. А сам сподівається, що краяни не проігнорують вибори, а прийдуть, щоб визначитися зі своїм майбутнім. Адже саме від того, хто очолить об’єднану територіальну громаду, залежить її розвиток та розбудова.

– Знаю, що попереду дуже багато роботи, але я до неї готовий, – запевняє Юрій Коспа.

Довідка. 29 квітня на Рівненщині відбудуться вибори в ОТГ. Так, голову та депутатів обиратимуть в Олександрійській об’єднаній територіальній громаді Рівненського району. До її складу входять три сільські ради, на території яких проживає 7 тисяч 537 мешканців. Зокрема, це – Олександрійська сільрада (села Олександрія, Волошки, Нова Любомирка, Пухова, Свяття, Три Копці), Заборольська сільрада (села Забороль, Боянівка) та Кустинська сільрада (села Кустин, Решуцьк, Сергіївка).

Олена ЖИЛЬЧУК