106 років з Дня складання Першої Пластової Присяги

Минулого четверга до Рівного приїхало понад 200 пластунів з усієї області, аби відзначити 106 річницю з дня складання Першої Пластової Присяги.

12 квітня 1912 року у Львові пластуни вперше склали Пластову Присягу. Саме цей день вважають офіційною датою заснування організації.

А на Рівненщині перша пластова організація була створена в Олександрії наприкінці 1922 року, яка і дала поштовх до створення інших пластових осередків

Урочистості в обласному центрі розпочалися з ранкового молебню. А згодом на майдані Просвіти пластунів з річницею привітали перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк та заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Вони побажали гараздів, наснаги та мужності. Виголосили впевненість в тому, що пластуни стануть достойними провідниками українського суспільства в державі. Потому урочистою ходою пластуни направилися до Рівненського обласного краєзнавчого музею. А начальник управління освіти та науки ОДА Григорій Таргонський зауважив, що торік у Рівненському районі побувала міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, яка ознайомилася з діяльністю пластунів і вирішила, що цей рух треба розповсюдити по всій Україні.

Наш кор.

Вас можуть зацікавити такі матеріали