Його ім’я на мистецькому небосхилі

«Черкаський народний хор щасливий вклонитися землі, яка народила митця світової величини, народного артиста України, композитора, колишнього художнього керівника та головного диригента нашого хору – Євгена Кухарця», – такими словами розпочали свій виступ нещодавно в Дубровиці артисти відомого в Україні та далеко за її межами мистецького колективу.

Яскравий спалах талантів на сцені та потужний вибух емоцій в залі, – так коротко я скажу про цей концерт. Будинок культури в Дубровиці вже давно не збирав таку кількість глядачів і давно не чув таких овацій! Фінальну пісню – Шевченкове «Реве та стогне Дніпр широкий» – разом із артистами, зал виконував стоячи. Було якесь дуже щемне відчуття, ніби родина зустрічає дорогих гостей – так тепло приймали дубровичани славний хор. А ще був невимовний жаль, що так рано обірвалось життя Євгена Кухарця.

Репертуар колективу неймовірний! Земляки Тараса Шевченка мають у своєму арсеналі безліч пісень, написаних на вірші Кобзаря. Звучали літературно-музичні композиції за сюжетами його творів. Заворожували майстерністю та витонченістю ідеї хореографічні постановки. Народні українські пісні у виконанні черкащан мають особливе, неповторне звучання.

Євген Кухарець керував цим колективом 13 років. В 1981 році хор під його керівництвом став лауреатом Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка. В 1986 році Є. Кухарець нагороджений орденом «Дружби народів». Його зірка погасла в 1987 році – у 42 роки він загинув в автокатастрофі. Та його пісні, твори в його обробці й досі займають велике місце в репертуарі цього та інших хорових колективів України. Євген Кухарець яскраво й навічно вписав своє їм’я на мистецькому небосхилі України.

Один раз на три роки в Дубровиці проходить обласний фестиваль-конкурс хорових колективів імені Євгена Кухарця. Цього літа він пройде 3 червня у селі Велюнь, на батьківщині митця. Благодійний фонд «Наш край» народного депутата України Василя Яніцького три роки тому започаткував іменні премії для колективів-переможців. Фестиваль імені Кухарця – особлива подія в мистецькому житті Рівненщини. Тому вже зараз запрошуємо його відвідати.

Спонсором цього концерту виступила Дубровицька районна рада та райдержадміністрація. На пам’ять про цю зустріч та в знак подяки начальник відділу культури та туризму Дубровицької РДА Наталія Мозоль подарувала колективові ікону Святого Миколая із бурштину.

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали