Діалог треба вести змалку

Уже не вперше бачу, як в Гощанському відділенні поліції знаходяться діти. Ні, це не правопорушники. Сподіваємось, що вони ніколи ними й не стануть. Власне, у відділенні все роблять, аби навести контакт з усіма верствами населення, створити певний виховний момент, починаючи з вихованців дитсадка.

Минулого понеділка у Гощанське відділення поліції якраз і завітали вихованці місцевого дитсадка. Цього дня вони відкрили для себе цілий світ діяльності правоохоронних органів, потримали в руках справжні автомат і пістолет, одягали каску, яка ще занадто велика на їхні голівки. Послухали казочку про звірів, які, аби навести порядок у лісі стали поліцейськими від інспектора ювенальної превенції майора поліції Марії Яремчук. А потім отримали солодощі від місцевого заводу продтоварів та чудові іграшкові транспортні засоби від спонсора заходу – керівника ТОВ «Акріс Агро» Сергія Пилиповця. Дітки також не залишись у боргу. Вони подарували власні малюнки, виконали пісні та вірші, які стосувались теми діяльності поліції. Потім дітей вчили правил дорожнього руху. Та головне дітки побачили, що поліцейські зовсім не страшні, а добрі люди, яким можна довіряти і які часом ще менш суворі, ніж рідні батьки.

Говорить начальник Гощанського відділення поліції, полковник Анатолій Цідилко:

– Пригадуєте ті часи, коли малих дітей лякали міліцією, якщо вони не слухались старших? Так ось, ті часи минули, бо вже й міліції немає, та й завдання у поліції зовсім інші.

Анатолій Васильович наголошує:

– Завдання ці полягають в тому, аби навести контакт з населенням, починаючи з його найменшими представниками. Двері нашого закладу завжди відчинені. Ми часто проводимо зустрічі з громадою, залучаємо її до якихось заходів. Ось днями провели спільні навчання з десятьма хлопцями-старшокласниками Симонівської школи. Юнаки спробували разом із нашими співробітниками пробігти крос 3,5 кілометра в усьому спорядженні, вчилися навиків ведення бою. А перед тим були учні з Гощанської гімназії, з якими ми разом садили дерева взамін дуже старим. Вивчаючи ситуацію, яка є в нашому районі, намагаємося випередити якісь можливі конфлікти, які знаємо вже були. Нам дуже імпонує нинішня політика керівництва ТОВ «Акріс Агро». Нещодавно в числі інших це Товариство підписало Меморандум про співпрацю з місцевими громадами. Новий директор Сергій Пилиповець вже побував на сесій райради, на зібраннях деяких громад. Ретельно вивчає всі проблеми та потреби мешканців сіл, де «Акріс Агро» орендує паї селян. Знаю, що Гощанська селищна рада отримала суттєві кошти з податків від Товариства. За ці гроші буде відремонтована одна з вулиць селища, прокладена частина тротуару. Якщо до справи підходити з розумінням, вести цивілізований діалог, то завжди можна знайти спільну думку.

До розмови долучається директор ТОВ «Акріс Агро». Сергій Пилиповець:

– Нинішня політика Товариства така, аби вести з місцевим населенням соціальний діалог. Ми не лише дбаємо про своїх пайовиків, а й про соціальну інфраструктуру, де вони мешкають. Розумію, що через деякі помилки агрономічної служби в окремих населених пунктах про нас склалася не дуже хороша думка. Деяке напруження підігрівалося нашими конкурентами і налаштовувало групу осіб проти нас. Ми зробили з цього серйозні висновки. Всі гербіциди, пестициди, мінеральні добрива вносимо лише сертифіковані. Про всі наші дії знають місцеві влада і населення. Тому поінформованість і діалог будуть в пріоритеті. Нещодавно ми подувами у Дядьковицькому дитсадку Рівненського району, де презентували новенький ноутбук для навчання дошкільнят. Сьогодні ми у Гощі. І це не поодинокі акції. Абсолютно згоден з Анатолієм Васильовичем, що люди мають спілкуватися і завжди знаходити у своїх діях консенсус.

Тарас ПОКУТЯНСЬКИЙ

На фото: Сергій Пилиповець вручає іграшкові транспортні засоби вихованцям дитсадка; спільне фото на пам’ять.

Вас можуть зацікавити такі матеріали