Пріоритет освітнім закладам

Острог не належить до міст, де потужно розвинена промисловість. Колишній молокозавод канув в Лету, про пивзавод вже й забули, що колись такий функціонував. Завод мінеральної води «Острозька» не має великих оборотів. Отже, міський бюджет поповнити не так легко. Однак цей населений пункт входить в 30-кілометрову зону спостереження від об’єкта Хмельницької атомної електростанції. А тому діє Закон України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». Завдяки цьому Закону передбачено фінансування заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зони спостереження за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України. Ці кошти використовуються на підтримання у належному стані спеціальної інфраструктури, забезпечення засобами індивідуального захисту населення. Для Острога визначено обсяг субвенцій в сумі 1232, 9 тис грн.

– Буду відвертим, – каже заступник міського голови Острога Анатолій Лисий, – керівники навколишніх від ХАЕС міських та сільських рад не впевнені, що ми отримуємо всі належні нам кошти, які могли б надійти на наші рахунки від атомної. Однак субвенція допомогла нам вирішити кілька соціальних питань. Звичайно, кошти ми використали насамперед для мінімізації ризиків населення від діяльності небезпечного сусіда. Тобто, ми здійснили поточні ремонти захисних споруд цивільної оборони та протирадіаційних укриттів на 3 вулицях, придбали таку необхідну речовину як калій йодит. Однак завдяки коштам від атомників нам вдалося торік зробити капітальний ремонт будівлі дошкільно-навчального закладу «Веселка», а також капітальний ремонт Острозького НВК «Школа І-ІІІ ступеня – гімназія». В цій же гімназії оновлено спортивний та харчовий блоки. На поточний рік ми знову маємо отримати кошти з рахунку спеціального фонду в такій ж сумі, що й минулого. І знову розприділимо їх на освітні заклади.

Ось такий вигляд має їдальня гімназії.

Слова заступника голови підтвердила і директор гімназії Алла Володимирівна Параниця:

– Приміщення гімназії є пам’яткою архітектури і збудоване у 1875 році. Тут свого часу навчалися такі відомі люди як Антонов, Мануїльський, Огієнко. Ми щиро вдячні міській владі за те, що вона виділила для капітального ремонту гімназії значні кошти. В цьому році планується оновити фасад. Нещодавно ми замінили вікна на енергозберігаючі на суму 90 тисяч гривень. Тепер треба оновити ще й стіни біля цих вікон. Сподіваємося, що буде осучаснено і подвір’я.

Директора школи Аллу Параницю діти люблять, як рідну маму.

Алла Володимирівна демонструє оновлений спортзал. Тут постійно хтось займається. Якраз в той час діти грали у баскетбол. Не оминули, аби не подивитися ми й приміщення їдальні, яке стало сучасним і затишним.

– Сподіваємось, що до нового навчального року наш заклад набере ще більшої сучасності та охайності, – завершила розмову директор.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали