Як посадити виноград

Поради дає садовод із с. Симонів Гощанського району Богдан Видюк:

– Для того, аби посадити виноград треба викопати ямку розміром 80х80 см, а також на глибину 80 см. На дно варто насипати щебінь на 10 см, потім ще 10 см піску. Далі, якщо є перегній, то також додати шар 10 см. Якщо ж є гній, то його треба перемішати із землею. Далі посередині ямки насипаємо розпушену землю горбиком. Таким чином п’ятку кореневої системи винограду треба вперти у вершину горбика, а корінці опускаємо вниз. Наливаємо два відра води. Коли вода осяде, засипаємо лозу розпушеною землею, але таким чином, аби рослина була трохи нижче проти всього рельєфу. Це для того, щоб виноград не пускав нові корінці, вони не потрібні, бо слабкі. Достатньо вже тих, котрі є. Доливаємо ще відро води, притрушуємо землею. Обрізуємо виноград таким чином, аби залишилося 3-4 пагони. Він має пустити 2-3 бокові гілочки. Вподальшому достатньо двох. Тоді ви зможете пускати дві великі гілки у різні сторони, які спочатку підтримаєте на висоті 60 см впоперек арматурою чи дерев’яними планками. Далі робите таку решітку, яка вам подобається

– Чи треба підливати новопосаджений кущ?

– Треба дивитися по ситуації, якщо немає дощу, то обов’язково. Однак не кожного дня. Після поливу слід засипати його маленьким шаром землі, щоб не утворювалось тріщин, через які випаровується волога.

Принагідно запитуємо:

– У цьому році дуже гарно цвітуть кісточкові: абрикоси алича, вишні, черешні. Чи слід очікувати великого врожаю?

– На жаль, з сонячною погодою маємо ще й сильний вітер. У таку погоду бджолам літати важко. Тож все залежить наскільки буде перенесено пилку з квітки на квітку. До речі, добре працює у таких умовах джміль. Він і вилітає при нижчій температурі, ніж бджола. Мушу засмутити ще й любителів персиків. Ще в березні ці деревця пустили сік і суцвіття пішли в гін. Однак морозець їх пошкодив.

– А чи варто підбілювати дерева, коли вони вже цвітуть?

– Можна. Це не шкодить ні деревам, ні кущам.

– Що ще варто робити зараз у саду?

– Я обробляю яблуні і груші: від шкідників препаратом типу «Децис» і від хвороб – препаратом типу «Хорус», який добре діє при низьких температурах. Це треба робити перед цвітінням яблунь і груш.

Запитував Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали