Форум профспілчан

Профактивісти на минулому тижні зібралися у Рівненському міському палаці культури на свій 3-й форум голів первинних організацій. Того ж дня провели й 6-те засідання Ради Федерації профспілок області. На форум прибули також голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, перший заступник голови обласної ради Сергій Свисталюк, заступник голови ОДА Віталій Ундір та секретар рівненської ради Сергій Паладійчук, керівники управлінь різних соціальних служб.

З доповіддю «Про роботу та завдання Федерації профспілок Рівненської області, її членських організацій та роль первинних профспілкових організацій у розвитку профспілкового руху в умовах реформ» виступив Микола Шершун. Він зробив аналіз економіки та соціального становища України. Період реформування галузей та триваюча війна на сході України спричинили значні економічні та соціальні проблеми. Продовжується занепад економіки, через корупцію погіршився інвестиційний клімат в країні. Склався парадокс, коли скорочуються робочі місця і разом із тим у багатьох галузях є дефіцит робочої сили. Тому на думку доповідача, нинішня країна потребує створення нових робочих місць, креативних керівників, призупинення відтоку робочої сили із держави. Реформи в окремих галузях та децентралізація змусили профспілки міняти тактику та стратегію у своїй діяльності. Адже під гаслами реформ, оптимізації та реорганізації відбувається лібералізація соціально-трудових відносин. Особливої гостроти набула проблема неформальної зайнятості працівників, поширення практики укладення з працівниками цивільно-правових угод замість трудових. Рада профспілок області підписала угоди про співпрацю з усіма створеними об’єднаними територіальними громадами. Основним завданням Федерації профспілок, всіх первинних організацій є посилення впливу на поліпшення рівня життя громадян, захист працівників усіх галузей. Саме профспілки сьогодні мають стати основною силою, яка зможе реально й ефективно в сучасних умовах відстоювати інтереси та захищати права людей праці через укладання колективних договорів та здійснення постійного контролю за їх виконанням.

Президія ведення форуму у складі голови ради ФПО Миколи Шершуна, заступника голова ФПО Марії Рожко, голови профкому Деражненської ОТГ, члена молодіжної ради Оксана Блищик.

Учасники форуму по даному питанню прийняли постанову.

Керівник інформаційно-аналітичного центру, головний редактор газети «За відродження» Жанна Арсенічева повідомила присутніх «Про стратегію інформаційної діяльності федерації профспілок області на 2018-2021роки». Згідно цієї Стратегії профспілки надаватимуть пріоритетного статусу інформаційній роботі.

Делегати форуму заслухали також звіт федерації профспілок області про виконання бюджету за 2017 рік та його затвердження на 2018-й.

На форумі відбулася зацікавлена конкретна розмова про завдання профспілок, всього профспілкового руху в умовах реформи громадської організації (Очевидно, що без організаційного і фінансового зміцнення всіх ланок профспілкової структури, без чіткого виконання статутних норм, додержання внутрішньої дисципліни, принципів єдності та солідарності в роботі, неможливо вести на рівних соціальний діалог із роботодавцями, органами влади, – зауважив голова Федерації профспілок області Микола Шершун. – А тому суспільство прагне бачити профспілки сильними і консолідованими, об’єднаними навколо ідей вдосконалення форм і методів нашої діяльності на зразок європейської).

Наш кор.

На фото: ; делегати форуму

Вас можуть зацікавити такі матеріали