Молодь світу молиться за Україну

З 27-го квітня до 1-го травня цього року вперше в Україні у Львові, Спільнота з французького сільського осідку «Тезе та молодь», на запрошення Християнських Церков, за підтримки Львівської міської ради, зібрались на регіональну зустріч. З п’яти континентів світу та з України, декілька тисяч молодих людей прибуло, щоб спільно помолитись за нашу державу, наш народ, за мир, поспілкуватись зі своїми братами і сестрами, продемонструвати свою віру, незалежно від конфесії, спільно стати на шлях пізнання Бога через слово та молитву. У ці Великодні часи, коли Господнє Воскресіння кличе нас до роздумів, до усвідомлення своєї долі у цьому непростому світі, коли Україна кривавицею своїх кращих синів та дочок утверджується як суверенна держава, – ця зустріч закарбується на віки в її історії. Молодь світу – з нами! Вони прибули, щоб вимолити у Господа для нас Волю. Більшість паломників були прийняті в сім’ї гостинних львів’ян, котрі заопікувались ними, як своїми дітьми. А таки своїми! Адже прибули вони до нас за свої кошти, щоб зміцнити духовно український дім. З Божої Ласки поділитись з нами своїми добрими помислами, культурою, найбільшою цінністю людською – любов’ю. Бог – це любов. Дехто вперше побував у Львові, не володіючи, окрім рідної, ні однією мовою. Дух єднання, почуття Вселенської Спільності дали змогу розумітися, чути одне одного, знаходити спільні рішення. Понад три сотні волонтерів, котрі знову, традиційно, стали на свою почесну варту. Хай святиться Божою Благодаттю, дорогі наші, ваша невтомна праця! Істино, Чуда Господні не мають меж…

Це неперевершене, чарівне видовище, коли вранці, біля офісу велотреку на яскраво зеленому, вже зігрітому квітневим сонечком та теплом людяності та душевності трав’яному килимі, для сердечних бесід розмістились групками – кружальцями майже тисяча радісних, щедрих своїми намірами добра, ангелят – посланців, віком від 10 років, а то і менше, та дещо старших, звідусіль – до України. Паломництво довіри. Божа Благодать.

Приміром, з Угорщини їх прибуло 25. До нас було оприділено трьох: Томаш, Даніель і Мартон. Прибули до Львова вперше, на власному автомобілі. Віком ледве за двадцять п’ять та встигли вже побувати на декількох таких зустрічах у Європі. Дуже раділи і дивувались, коли я їх почав «перехрещувати» на український кшталт: Тиміш, Данило і Мартин. Тиміш виділявся лідерським нахилом – володів польською, сербсько-хорватською, англійською та німецькою мовами. Данило та Мартин – німецькою та англійською. То ж мовний бар’єр було відразу успішно подолано ще й за рахунок згаданих угорських слів, з часів перебування в області Бараня на початку 70-х років минулого століття.

Надзвичайно душевні співбесідники, молода генерація, як вони себе називають, без найменшого натяку на якісь політичні вподобання чи зацікавленості. Всі біди в світі – від політики. Таке їх кредо. Тому і вдалися до Божого промислу, духовної царини, щоб в єдності з Богом долати людські негаразди, утверджувати мир і злагоду в світовому Товаристві. З цими намірами і прибули до Львова, щоб спільними Молитвами випросити у Господа миру для України. Спільнота Тезе співпрацює зі всіма релігіями світу. Бог – один для всього люду. І ніяких інших тверджень! З цього приводу надходить згадка про те, як Ісус Христос шмагав нагаєм в Єрусалимі євреїв за те, що в синагозі розвели торжище. Ох! Багато нагаїв здалося б … А чи не є ця зустріч тією Божою соломинкою для нашого спасіння, нашого оздоровлення та укріплення у Вірі Божій? Має стати ця подія поживним ґрунтом для Врожаю Нових Звершень, Утвердження Добра та Справедливості, за які поклали і щоденно кладуть українці світлі голови свої.

Слухали виконання після Молитви «Отче наш…», піснеспіву: «Славіте всі народи, славіте Господа!» простою мелодією, українською мовою. Такою ласкавою вимовою, що сльоза сама собою…

Всього день перебування у Львові! Тепер кожен наш ранок розпочинається цим піснеспівом.

Пречудова, вражаюча, багаточисельна, з запаленими свічками, спільна Молитва на стадіоні Львівського велотреку, урочистий прийом паломників у Львівському Національному Академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької, багатюща, насичена високим бажанням віднайти надію на мир, глибокою духовністю програма відвідин храмів, музеїв, незабутні зустрічі з духовенством різних конфесій, митцями, ознайомлення з не простою історією України, про яку й не відав світ, спільні Молитви в сім’ях, – лише поверхово висвітлюють колосальну важливість Зустрічі та потужні зусилля її організаторів. Адже за кожним пунктом Пам’ятки «Паломництво довіри в Україні» криється напружена, тривала, копітка робота. З Божою Допомогою ця Духовна Зустріч стала можливою. У парку Івана Франка, біля Національного Університету його імені, було створено пункт медичної допомоги та харчування. « Будь ласка, візьміть з собою торбинку та ложку» – миле звертання до паломників нагадало біблійну вечерю п’ятьма хлібами та двома рибами п’ять тисяч людей, які прийшли послухати Ісуса в Галилеї, як про це сказано в Євангелії від Івана.

Маємо величезну надію, що духовні потуги тисяч молодих міжнародних Божих Посланців, їх Молитви та палкі наміри захистити Україну, щирі старання Львівської Громади, Спільноти нашої держави – неминуче дадуть свої плоди.

«Щасливої Зустрічі у Львові!» Так привітав учасників Пріор Спільноти Тезе брат Алоїс.

Здійснилася Воля Божа – Зустріч була щасливою.

Хай же будуть усі народи щасливими нині і по всяк час.

Безмежно віримо в Ласку Господню.

Євген ЛЕВЧУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали