Відкривають для себе Європу

– Звичайно, наші лісівники не мають європейської зарплати. Однак нове керівництво лісового господарства та лісництва націлює нас, аби профспілки організовували відпочинок таким чином, щоб хоча б на короткий термін, але наші працівники могли відвідати європейські країни, – говорить голова профкому ДП «Соснівське лісове господарство» Федір Рибак. – І ми допомагаємо в цьому нашим співробітникам. Ось нещодавно 7 наших колег побували в Угорщині та Австрії. Вражень у них дуже багато. Зрозуміло, що подивились вони, як працюють там екологи, лісівники. Цими днями завершуємо формування ще однієї групи з 8 чоловік, які поїдуть у прибалтійські держави та Швецію. Цікаво буде, як розвиваються республіки, що колись входили у Радянській Союз, як вони побудувати своє життя за роки незалежності. А про столицю Швеції Стокгольм ми бачили лише телепередачі.

– Яким же чином визначаєте «щасливчиків» на такі поїздки? – запитую Федора Миколайовича.

– Насамперед радимося з головами цехових профспілкових організацій у лісництвах та інших виробничих підрозділах. Зрозуміло, що претендент і сам має бути не проти такої поїздки, повинен мати закордонний паспорт.

Разом із Федором Рибаком ми побували у кількох виробничих підрозділах, зокрема в Сосніському лісництві. Там йшла розмірена звична робота. Крім виробничих питань голову профкому цікавили також питання про відпустки та відпочинок членів колективу. Ведемо розмову з лісничим Соснівського лісництва Володимиром Яніцьким.

– У цьому році весняна кампанія з посадки дерев пройшла за два тижні. Весняна посуха змусила працювати інтенсивніше, – говорить Володимир Станіславович. – Посадили 47 га лісу. Нині розсаджуємо декоративні дерева, стежимо за сіянцями у теплицях. Звичайно, думаємо і про відпустки працівників, про можливість оздоровити дітей наших співробітників. Дехто знову проситься на море, бо потрібні морські повітря і вода. Але хто не потребує оздоровлення, то може відпочити і в наших краях. Райських куточків на Березнівщині чимало. Маємо свою Надслучанську Швейцарію.

Завершує розмову голова профкому держлісгоспу Федір Рибак:

– У зв’язку з реорганізацією підприємства у нас зменшилась кількість працівників, бо значна частина лісівників стали підприємцями. Отже, членів профспілки відповідно також стало менше. Торік наше підприємство було відзначене як одне з найкращих в Україні з питань оздоровлення та відпочинку працівників. Тож намагатимемось, щоб і в цьому році наші люди набралися сил, відпочили, побували в уже випробуваних місцях відпочинку й спробували нові. Подбаємо і про діток. На даний час найбільше замовлень поки що маємо на такі дитячі табори, як «Агатівка», «Електронік» та профспілковий санаторій «Горинь».

Андрій БАБІНЕЦЬ

На фото: голова профкому ДП «Соснівське лісове господарство» Федір Рибак з лісничим Соснівського лісництва Володимиром Яніцьким та начальником розсадника Оленою Кручик на плантація розсадника

Вас можуть зацікавити такі матеріали