Повернення футболу на Зарічненщину

Я був свідком зародження футбольного руху на Зарічненщині. Це було у 1968 році. Тоді майже у кожному селі були футбольні команди, проводилися чемпіонати району. Молоді у селах було багато, вони охоче грали у футбол. Але останні 5 років були не найкращими часами для футболу в цьому районі. На жаль. І молоді поменшало в селах, і інтереси у них тепер трошки інші. Та й бази особливої не було. Якось так склалося, що розвиток спорту фінансується за залишковим принципом. Отож при дотаційних бюджетах наших сільських рад говорити про потужну підтримку спортивного руху не приходиться. Все тримається на свідомості й відповідальності сільських голів та ентузіастів спорту.

Та часи міняються. І на Зарічненщину прийшов спортивний ренесанс. Пожвавлення спортивного руху та відродження футболу пов’язане з діяльністю народного депутата України, нашого земляка й щирого любителя футболу Василя Яніцького. Саме за його ініціативи та потужної підтримки завершується будівництво сучасного стадіону в Зарічному – із глядацькими трибунами, роздягальнями, душовими, тренажерним залом і таке інше. Восени минулого року відкрили міні-футбольне поле зі штучним німецьким покриттям біля Зарічненської гімназії. Збудовано спортивне ядро в селі Новорічиця. Триває будівництво культурно – спортивного комплексу у Бродниці. Закуплено спортивні тренажери для ДЮСШ. Багато футбольних команд району отримали в подарунок від благодійного фонду Василя Яніцького «Наш край» футбольну форму, м’ячі. Створена база для більярдного спорту. Проводяться багато районних змагань та іменних турнірів в селах району за фінансової підтримки БФ «Наш край» народного депутата.

Зараз за ініціативою Василя Петровича створений футбольний клуб «Зарічне». Розроблена емблема ФК. Депутат замовив футбольну форму в Іспанії. Мені запропонували бути головним тренером збірної команди району. Проведена колосальна організаторська робота. Вона триває й досі. Ми відібрали перспективних хлопців, хто любить футбол та прагне відродити футбольний рух в районі. Адже останніми роками навіть не проводилися чемпіонати району. Хлопців підбирали з усіх сіл району: Зарічне, Серники, Борове, Дібрівськ. Їх 30 чоловік. Нині проводимо стажування. Тренування проходять в нормальному режимі. Команда хороша, хлопці зі здоровими амбіціями, з потужними бійцівськими якостями. Ми вже провели кілька офіційних ігор в чемпіонаті області, а також взяли участь в обласному Кубку спортивного товариства «Колос». Скажу, що команда виглядає пристойно. Звичайно, до вершин майстерності та злагодженості гри нам ще треба пройти великий шлях, але початок уже є. Василь Яніцький якось на нараді сказав: «У вересні плануємо відкрити наш стадіон. Ми будуємо спортивні арени для того, щоб відроджувати спорт в краї, щоб давати молоді альтернативу у виборі способу життя й проведення дозвілля. Спорт – це здоров’я нації, виховання лідерів, здорових бажань та найкращих людських якостей у підростаючого покоління. Отож, ці будівлі мають бути заповнені тренуваннями й змаганнями, азартом вболівальників та перемогами наших команд. Інакше – це може стати марним трудом. Маю ідею проводити «Кубок Полісся» з футболу. Крок за кроком – і нам усе вдасться. Хочу подякувати за активну моральну й матеріальну підтримку ФК «Зарічне» голові РДА Анатолію Смаглюку, селищному голові Володимиру Ломако, керівнику будівельної компанії «Фіалка» Юрію Фалку, своєму помічнику Володимиру Пюро, футболістам збірної району та усім, хто вносить свій вклад у справу відродження футболу на Зарічненщині».

Я впевнений, що наша спільна справа має шанси на успіх, адже є підтримка народного депутата, районної влади. Особливо хочу подякувати помічнику народного депутата Володимиру Пюро. Він взяв на себе непрості обов’язки технічного й організаційного забезпечення ФК «Зарічне», підготовки футбольного поля на стадіоні в Зарічному, яке буде одним із найкращих в області.

Земляків прошу стежити за графіком проведення ігор чемпіонату області й приходити на матчі, щоб підтримувати ФК «Зарічне». А у вересні нас чекає відкриття стадіону в Зарічному зі справжнім футбольним святом.

Микола ХВАЛЬКО,

тренер збірної Зарічненського району з футболу

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали