Креативне 60-ліття Будинку школяра

І як його не любити, коли у Гощанському районному центрі дітей, юнацтва та молоді можна цікаво провести час, розвинути свої таланти. І ось минулої неділі цей Будинок школяра (як його ще просто називають у Гощі) відзначив своє 60-річчя. Все дійство перенесли у двір, де встановили сцену, розташували різні виставки робіт юних митців і навіть встановили польову кухню, де варили солдатську кашу та запашний трав’яний час. Постаралася організація ветеранів-«афганців», яку очолює депутат Гощанської селищної ради Віталій Віюк.

Привітати ювілярів прийшли керівники району Юрій Ковальчук, Олександр Поліщук та начальник відділу освіти Олексій Савонік, які вручили грамоти та подарунки закладу, його працівникам та вихованцям. Кожному гостю вручили букетики не забдків та буклети, у яких розповідається про діяльність РЦДЮМ. Тому директор закладу Ольга Подмока уже виступила лише з короткою промовою, не вдаючись в історію життєдіяльності Будинку школяра. Ольга Петрівна очолила заклад у грудні 2010 року, а перед тим майже 20 років директором був її чоловік Олександр Подмока. Цього дня згадали всіх керівників закладу починаючи з першого директора Галини Шевченко. Гощанський районний центр дітей, юнацтва та молоді – це заклад позашкільної освіти, який здійснює свою роботу серед дітей молодшого, шкільного віку та молоддю до 35 років. Нині тут функціонує 35 гуртків, де займається більше 530 учнів.

На сцену виходять викладачі та керівники гуртків. Серед них: Тетяна Берташ (ведуча свята), Наталія Тивонюк, Алла Цимбалюк, Олена Царук, Антон Гончаров, Оксана Шельчук, Олег Баланович, Юрій Петрина, Олександр Тимощук, Юрій Гапончук, Сергій Михальчук, Віталій Гупалюк. Це вони розвивають, леліють таланти, знаходять до кожного вихованця особливий підхід, аби навчити того, що може стати не тільки хобі у житті, але й майбутньою професією. Скажіть, як можна навчитися самотужки стендового, автотрасового моделювання, судномоделювання, різьби по дереву, бісероплетіння, вишивки, ліплення чи спортлайфу. Саме ці та й інші викладачі стають хрещеними батьками освоєння нових знань та умінь.

Святкове дійство продовжується танцями та піснями у виконання ансамблів «Домісолька», «Флай данс», юних виконавців Дарини та Ілони Вінічук, Іванки Ярощук, Тетяни Радченко, тріо «Оріана».

Після творчого звіту діти взяли участь у різних іграх, в караоке. Було надзвичайно весело, а ще можна було поласувати цукерками та соком, які презентував місцевий завод продтоварів.

Зустріли на святі Антоніну Кухар, яка чимало літ віддала роботи у цьому закладі.

– Свого часу Будинок школяра називали Будинком піонерів. Звичайно, спрямування розвитку дітей було дещо інше. І дуже добре, що до цього будинку вже йдуть внуки та діти батьків, дідусів та бабусь, яких ми тут вчили робити багато корисних справ. Чимало з того, що ми навчили стало або професією, або ж просто пригодилося в житті.

– Справжнє чудове свято для дітей, де батьки прийшли подивитися, які успішні їх чада, – каже депутат Гощанської селищної ради, багатодітна мати Ірина Білошицька. – Весело, креативно, тому велика вдячність організаторам заходу.

Андрій БАБІНЕЦЬ

На фото: директор закладу Ольга Подмока зустрічає колишню працівницю Антоніну Кухар; фото на пам’ять про святкування; веселі клоуни розважили своїх однолітків; запальний танок у виконанні вихованців закладу

Вас можуть зацікавити такі матеріали