Батько навчив чемпіонства

У першотравневий день, на Жадківській мототрасі відбувся 2-й етап Кубку ФМСУ серед аматорів і ветеранів міжобласного турніру з мотокросу «Кубок Кореччини». Він уперше присвячений пам’яті Андрію Шувалову. В ньому взяв участь і його син Андрій. Він першим в Корці за всю історію мотокросу став віце-чемпіоном України представляючи автомотоклуб «Корець». Це звання здобув ще у дитячі роки серед аматорів в класі мотоциклів до 65 см. куб. Цього місяця хлопцеві виповнилось лише сімнадцять років, а в нього за плечима ціла низка спортивних досягнень та нагород різних рівнів. Серед них і незвичайний лист-подяка від Корецької райради та райдержадміністрації, в якому говориться за значні досягнення у навчанні та позаурочній діяльності, високий рівень творчості , ініціативи, активну громадську та життєву позицію…

Ось такого сина виховало подружжя Андрія та Лесі Шувалових. Андрій Миколайович в минулому займався картингом, мотокросом та іншими видами спорту. Мав звання КМС з мотокросу. За радянських часів виступав за команду Корецького району, а десять років тому створив автомотоклуб «Фортуна – Корець», в якому виховував майбутніх призерів по мотоспорту. В цю команду залучив і свого малолітнього сина – тезку – Андрія. А ще старший Андрій Шувалов був головою громадської ради при Корецькій РДА та членом національної спілки журналістів України , на базі того клубу проводяться змагання не лише місцевого а й республіканського значення.

Після його смерті добру справу продовжила його дружина Леся, а її помічником став син Андрій. Коли йому виповнилось всього три роки, то вперше сів за кермо дорослого спортивного мотоцикла. Тоді, сидячи спереду батька і тримаючи своїми маленькими рученятами кермо, зміг перебороти страх перед грізною технікою та великою швидкістю. Перші його серйозні змагання та випробування а відбулися восени 2008 року в Києві на фіналі Кубка України на трасі проведення етапів чемпіонату Європи , котра рахувалась однією із кращих в нашій країні. «Тоді мій Андрій витримав фізичні та психологічні випробування від’їздивши всі заїзди і посів вперше в своєму житті одинадцяте місце в особистому та десяте в командному заліку» – з радістю згадував Андрій Миколайович. А вже 2011-му, коли в одному етапі став чемпіоном, а в одному срібним призером – це дозволило йому влитись в ряди віце-чемпіонів України.

Для проведення заходу на черговій сесії райради були виділенні кошти. Нині молодший Андрій Шувалов гідно виконує настанови батька про вищі щаблі в спортивному олімпі і старанно готується до цього, щоб наступні змагання в честь батька зустріти ще з кращими показниками у мотоспорті.

Андрій Павловський

Вас можуть зацікавити такі матеріали