День пам’яті та примирення

У Корці, на кладовищі Юрієвської церкви, є стела, на якій викарбувані імена місцевих жителів, котрі не повернулися із доріг Великої Вітчизняної війни, а біля її підніжжя у день великої Перемоги над нацизмом палає вічний вогонь.

Щорічно 9 травня тут збирається громадськість міста на мітинг-реквієм. І хоч недавно відійшов у потойбічний світ останній корчанин-фронтовик Василь Ящук, повага людей до цього свята не послабилася. Нащадки переможців продовжують вшановувати світлу пам’ять своїх дідів, прадідів, рідних і близьких, які боронили Вітчизну від фашизму. Тим більше тепер, коли на сході України знову палає війна, на якій поклали свої життя шестеро корчан.

– Як би не налагалися недруги переписати історію тих воєнних літ та очорнити подвиги наших воїнів на Донбасі, покорити український народ їм не вдасться. Тому важливо берегти світлу пам’ять колишніх і теперішніх фронтовиків, – наголосили священики трьох релігійних конфесій: отець Ярослав, отець Іван та отець Вальдемар.

У рамках відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій  війні, вони відслужили панахиду над її жертвами та закликали присутніх і надалі відстоювати мир і спокій на священній українській землі.

Вдячні корчани до стели поклали квіти. Лягли вони і до підніжжя могил воїнів, котрі у січневі дні 44-го визволяли від окупантів Корець та до монументу Партизанської слави.

У цей сонячний день у центральному парку Корця відбувся концерт народного духового оркестру РБК.

В урочистостях взяли участь керівники району та міста – Ігор Хоменчук, Сергій Черній та Людмила Дмитрук. Присутні вшанували полеглих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятнику загиблим.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

Вас можуть зацікавити такі матеріали