Відбувся півфінал Чемпіонату Європи зі спідвею

Цими вихідними вперше за останні 6 років у Рівному відбувся півфінал чемпіонату Європи з спідвею серед юніорів (U-21). Спортсмени семи країн виборювали п’ять путівок до фіналу чемпіонату Старого Світу, який відбудеться 15 вересня у німецькому місті Штральзунд. Честь України захищали рівнянин Марко Левішин та червоноградці Дмитро Мостовик, Віталій Коваль та Андрій Розалюк.

Захопливим було відкриття змагань – доріжкою мототреку проїхала колона байкерів, яку очолювали раритетні автівки «Побєда» та УАЗ. Військовий оркестр виконав гімни України та Європи, з привітаннями виступили голова ОДА Олексій Муляренко та міський голова Володимир Хомко.

А далі головний суддя змагань чех Павел Вана дав старт першому заїзду, у якому переміг один з фаворитів змагань – словенець Нік Скорья. Далі до стартової стрічки під’їхала наступна четвірка гонщиків, серед яких і рівнян Марко Левішин. Проте через фальстарт був виключений із заїзду.

Ця невдача, очевидно, підкосила юного гонщика. В своєму третьому заїзді він упав – знову «нуль». І хоча у підсумку Марко здобув сім очок (два других і одне перше місця), та у підсумковій класифікації був лише дев’ятим.

А за підсумками рівненських стартів  найкраще виступили поляк Ігор Копєц-Собчинські (14 очок), чех Ян Квех і ще один представник Польщі Віктор Лампарт – по 12. Між Квехом та Лампартом, до слова, відбувся додатковий заїзд, у якому другу позицію виборов саме чех.

Окрім названої трійки, путівки до фіналу вибороли поляк Патрік Войдило та латвієць Олег Міхайловс, які посіли 4-те та 5-те місця. А резервним гонщиком став Нік Скорья, який фінішував 6-м.

В активі Віталія Коваля 6 очок (10 місце), Дмитра Мостовика та Андрія Розалюка – по три (14 і 15 місця).

Своєрідною «фішкою» церемонії закриття змагань стала величезна повітряна куля, яка хоч і не злетіла, проте стала оригінальним тлом для подіуму змагань. Сотні рівнян шикувалися у черги, аби сфотографуватися біля неї.