Книга, присвячена Костополю

У мистецькій «Світлиці» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулася зустріч читачів з істориком, краєзнавцем і журналістом Олександром Намозовим.

З 2006 по 2013 рік Олександр Намозов працював головним редактором районної газети «Віче Костопільщини». Громадський кореспондент газет «Вільне слово», «Вісті Рівненщини», «Рівне вечірнє». Нині працює у прес-службі Костопільської міської ради. Член секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України. Лауреат та дипломант літературних конкурсів. Твори автора були видані в Україні та Сполучених Штатах Америки. У творчому доробку письменника 12 художніх та художньо-документальних видань, серед яких: «Стройбат», «Псевдо – Небезпечний», «Виконавець», «Знайти і знищити», «Костопіль. Місто над Замчиськом», «Критичні дні», «Чуже життя», «Вулиця троянд», «Жириновський. Повернення до витоків», «Життя, мов спалах» та низка інших.

Представлена на широкий читацький суд нова книга «Костопіль. Події, легенди, імена» є своєрідним продовженням попередньої праці дослідника історії свого краю «Костопіль. Місто над Замчиськом», котра, до речі, за підсумками минулорічного літературного конкурсу була названа переможцем в номінації «Краща книга Рівненщини».

Під час презентації на адресу Олександра Намозова прозвучало чимало теплих слів від численних шанувальників його творчості. Їх, зокрема, адресували член обласного осередку Товариства «Просвіта» Тетяна Піяр, завідуюча відділом обласного краєзначого музею Галина Данильчук та голова обласної організації Національної спілки журналістів України Дмитро Тарасюк. Усі, хто забажав, мали змогу придбати нову гарно проілюстровану книгу про Костопіль з автографом її автора.

Свою нову книгу «Костопіль. Події, легенди, імена», що вийшла цьогоріч, автор присвятив 235-й річниці з дня заснування рідного міста. В ній описана історія Костополя від часу його заснування у фотографіях, спогадах, документах.

– Книжка складається із двох частин: історичної та сучасної. У першій є чимало історичних даних про місто. Зокрема, взятих із закордонних архівів. Натомість в іншій – розповіді про загиблих в АТО земляків, Героя небесної сотні, волонтерів, – повідав Олександр Намозов.

У книзі використано матеріали з державних та приватних архівів України, Канади, Польщі, Нідерландів, Ізраїлю та особистого архіву автора світлини О. Світощука та С. Кундаса.

Сергій Кундас, зокрема, сказав:

– Гарний подарунок отримав, а саме книгу Олександра Намозова «Костопіль, події, легенди, імена»! Описи про Костопільщину з 1783 року – до сучасного міста. На її сторінках приємно прочитати історію про наше місто та переглянути як старі, так і сучасні світлини. Книга дуже цікава та змістовна, буде цікава як дорослим, так і молодшому поколінню, адже це історія нашого славного міста. Рекомендований перегляд книги, за кавою та при свічках! Цікава книга! Приємно ще й те, що я також є учасником творення історії нашого Костополя.

Борис ЮЩУК

Вас можуть зацікавити такі матеріали