Ех, дороги: пилюка – туманом

Минулої п’ятниці відбулася вісімнадцята сесія обласної ради сьомого скликання. Розглядалося 62 питання. Що особливого було на цьому пленарному засіданні?

Перед початком сесії голова облради вручив Почесну Грамоту Верховної Ради голові обласної профспілки працівників охорони здоров’я Сергію Боровцю та відзначив команди переможців обласної спартакіади серед держслужбовців. І місце посіла команда Рокитнівського району, ІІ – у Сарненського і на почесному ІІІ місці опинився Рівненський район.

Після приємних урочистих моментів депутати перейшли до порядку денного. Вони прийняли звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, Архієпископа Константинополя-Нового Рима щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні. Для тих, хто слово «Томос» чує вперше роз’яснюємо: «Томос – це свого роду указ предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою. Він містить синодальне рішення Вселенської патріархії про надання автокефалії».

«Гвіздком» сесії став звіт керівника облавтодору Петра Удовиченка про виконання Програми розвитку дорожнього господарства області на 2017 рік у частині здійснення контролю за якістю виконання робіт. Цей звіт промовистими плакатами ілюстрували члени громадської організації АвтоЄвроСила. Люди на диво терпляче, не перебиваючи вигуками, слухали доповідача. Від їх імені виступив голова Рівненської організації АвтоЄвроСила Руслан Левчик:

– Дорога Рівне-Сарни на сьогодні – непроїзна. Ямковий ремонт, який виконав облавтодор – це закидання ям асфальтом. Поблизу Рівного (у районі Житинського кільця) асфальт «ліпили» просто на бітум. Абияк ямковий ремонт виконували поблизу Любомирки, подібне робиться під Дубно та у Радивилівському районі.

Гаряче стало пану Удовиченку від питань депутатів, бо більшість із них також висловила негативну оцінку якості автомобільних доріг у області. Депутат Анатолій Алексейчук, наприклад, запропонував ліквідувати Службу автомобільних доріг на Рівненщині і запросити на роботу турків, мовляв, ті себе добре зарекомендували. Депутат Богдан Файфура відзначив, що ніхто не перевіряє вагу вантажівок, які нищать дороги і попросив пояснити, як працює лабораторія, що контролює виконання робіт облавтодором, якщо, беручи керни із автошляхів, не бачить порушень. Він поцікавився чи виготовлена проектно-кошторисна документація на три ділянки дороги «Рівне-Сарни» і чи проведено тендери. Депутат Микола Кучерук зауважив, якщо організація витрачає державні кошти нераціонально, то її керівника не лише треба усунути із посади, а й змусити відповідати перед законом. Депутат Олександр Мисько поцікавився чому не відремонтований відрізок дороги «Хіночі-Степангород», адже гроші на неї виділялися. Депутат Петро Мартинюк сказав, що на межі Володимирецького і Зарічненського районів взагалі немає асфальтованого покриття і водії маршруток відмовляються туди їздити. А у с. Полиці, що на Володимиреччині ямковий ремонт спеціалісти облавтодору робили, засипаючи вибоїни сумішшю піску й гравію і притоптуючи все це ногами! Депутат Богдан Файфура звернув увагу пана Удовиченка на те, що в Дубно біля цукрового заводу через відсутність світлофора щоразу гинуть люди і запитав, коли він там буде встановлений. Керівник облавтодору пообіцяв, що буде встановлено до кінця року. Депутат Олександр Савчук висловив припущення, що в облавтодору немає ні техніки, ні заводів, що виготовляють якісний асфальт. Депутат Микола Драганчук розповів, що три тижні тому звертався до шляховиків з приводу незадовільного стану дороги Рівне-Сарни і його запевнили, що через 20 днів ямковий ремонт буде завершено, термін закінчився вчора, а на сесії пан Удовиченко знову називає нові дати. Депутат Тетяна Воронко сказала, що жителі с.Малушка скаржаться на відсутність дорожніх знаків, котрі б обмежували швидкість руху транспорту, бо поблизу дороги знаходиться школа. І підкреслила, що з цього приводу надіслала звернення шляховикам, але відповіді так і не отримала.

Все вище сказане голова облради підсумував ємким висновком – «доріг немає!». Депутати звіт начальника Служби автомобільних доріг у Рівненській області пана Удовиченка не затвердили. Але і не поставили питання про звільнення його із посади. Мовляв, нехай працює й виправляє становище.

Депутати прийняли Програму розвитку аеропорту на 2018-2020 роки та прийняли рішення внести Рівненський аеропорт до переліку об’єктів, які можуть надаватися у концесію, що дозволить залучати інвесторів. На реалізацію цієї програми  облрада виділила зі свого бюджету 10 млн 800 тис.

Прийняли також Комплексну програму агропромислового комплексу Рівненської області на 2018-2022 роки, яка має вирішити  дефіцит фінансових ресурсів та обігових коштів у дрібних сільськогосподарських виробників для застосування ефективних технологічних процесів сільськогосподарського виробництва, підвищення рівня матеріально-технічного забезпечення, насамперед на придбання необхідного обладнання та протистояти зменшенню обсягів виробництва молока та низькій його якості. Цього року «під програму» потраплять 32 фізичні особи (які утримують по 3 і більше корів), яким буде відшкодовано вартість доїльних установок, для цього на поточний рік закладається 480 тис грн. Програма передбачає підтримку суб’єктів господарювання, які вирішили зайнятися органічним землеробством.

На цій сесії нарешті визначилися із головним лікарем обласного онкологічного диспансеру. Контракт на 5 років було підписано із Григорієм Максим’яком. Головним лікарем обласної клінічної лікарні на такий же термін став Василь Зима.

Голова облради Олександр Данильчук вручив Почесну Грамоту Верховної Ради голові обласної профспілки працівників охорони здоров’я Сергію Боровцю.

Було прийнято рішення про перейменування та зміну типу КЗ «Школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Рівненський обласний ліцей» у науковий ліцей. І тут знову розгорілися пристрасті. Бо під удар потрапила школа кобзариків, яка раніше тут діяла. Перетворення навчального закладу потрібно було ухвалити відповідно до нового закону про освіту, інакше у вересні батькам 600 ліцеїстів довелося б брати довідки про малозахищеність. Але при науковому ліцеї не може бути школа кобзарства. Тож її «відправили» в Олександрію, де на базі ЗОШ І-ІІІ ст.  створили спеціалізовану мистецьку школу-інтернат І-ІІІ ст. Дарма кобзар Володимир Горбатюк та батьки його учнів доводили депутатам, що у Олександрію із Рівного на заняття ніхто не буде їздити.

Також на сесії було прийнято ряд інших обласних програм та звернень.

Ліда ПОЛЬОВА

 

Вас можуть зацікавити такі матеріали