«Бугринський добробут» виготовляє паливні брикети

Днями в Бугриській ОТГ, що в Гощанському районі відбулася важлива подія – запустили власну лінію з виробництва паливних пелетів та брикетів.

На офіційне відкриття завітали голова ОДА Олексій Муляренко, голова РДА Юрій Ковальчук, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий, представник виробника Олександр Гаврон, Гощанський селищний голова Микола Панчук, мешканці села.

Спершу вітальне слова взяв голова Бугринської ОТГ Сергій Пилипчук. Він вручив подяку за сумлінну роботу слюсареві КП «Бугринський добробут» Олександрові Усару.

– Загальна вартість лінії з виробництва паливних брикетів становила 4 мільйона гривень. Але завдяки системі державних закупівель «Прозоро» вдалося зекономити й вийти на 3 мільйона 200 тисяч гривень, – повідомив Сергій Пилипчук.

А ще вів зазначив, що лінія є власністю громади, перебуватиме на балансі місцевого комунального підприємства «Бугринський добробут».

Очільник ОТГ запевняє, що на їх території є достатньо сировини для виготовлення паливних пелетів. Серед неї тирса, солома, відходи соняшника, кукурудзи тощо.

Про механізми, які встановлені для виготовлення брикетів розповів начальник виробництва Олександр Гаврон:

– Лінію ми виготовили під замовлення ОТГ, відповідно до заданих технічних характеристик. І це все вітчизняне – із Здолбунова. Це універсальна лінія гранулювання і брикетування. Її продуктивність становить 600-700 кг паливної гранули в годину та 300 кг брикету.

Зі слів виробника, лінія може працювати без капітального ремонту 8 років, а фінансова віддача від виробництва окупиться впродовж 5 років.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко зауважив, що Бугринську ОТГ варто ставити в приклад іншим:

– Лінія з виготовлення паливних брикетів – це один з небагатьох розвиткових проектів громад, реалізованих за коштів Державного фонду регіонального розвитку. Громада на чолі з керівником, вигравши проект, мають нові робочі місця, екологічне, безвідходне виробництво, скорочення споживання газу і прибуток для громади.

Бугринська громада перша серед ОТГ реалізувала такий проект.

Юлія ДАВИДЮК

Вас можуть зацікавити такі матеріали