«Бурштиновий шлях» мандрує Поліссям

На другий день Трійці у селі Млинок, що на Зарічненщині, яскраво й феєрично у рамках проекту «Поліський трамвай» відбувся відкритий етно-тур-фест «Бурштиновий край». Естафету фестивалю, що народився на Володимиреччині, підхопила й Зарічненщина.

Свято пройшло за спонсорської підтримки благодійного фонду «Наш край» народного депутата України Василя Яніцького. Привітали гостей та учасників свята заступник начальника управління культури і туризму ОДА Ярослава Гаврилова, голова Зарічненської РДА Анатолій Смаглюк, голова райради Аркадій Місюра, голова Володимирецької РДА Володимир Хоружий, голова Рокитнівської РДА Микола Кушнір. Зустрічали гостей сільський голова Борового Руслан Мельник та настоятель храму Петра і Павла села Млинок отець Михайло.

Володимирецький та Зарічненський райони об’єднують не лише спільні межі, традиції, але й найбільша в Європі вузькоколійка «Антонівка-Зарічне», протяжністю 106 км. За понад 100 років існування вона стала унікальним явищем. Незвично маленький потяг місцеві жителі назвали «кукушкою». Вона й досі слугує людям із віддалених сіл як транспортна артерія. Не раз дирекція Львівської залізниці намагалася закрити цю гілку. Але «кукушка» збережена дякуючи зусиллям обласної влади та обох районів. І нині є невід’ємною частиною туристичного проекту рівненського Полісся. Залізниця пролягає через ліси та піщані дюни, порослі соснами. Тож якщо любите красу та екзотику, то раритетна вузькоколійка саме для вас. Потяг іде досить повільно – 30-40 км/год. Це чудова можливість насолодитися усією красою чудового пейзажу, не зіпсованого цивілізацією.

Фестиваль у Млинку – чудове видовище! Попри велику відстань від обох райцентрів та погану дорогу, його відвідали тисячі любителів фольклору Рівненщини. Організатори зробили усе можливе, щоб гості заходу відчули атмосферу справжнього народного свята. Сюди приїхали найкращі художні колективи Зарічненщини й Володимиреччини, Дубровиччини й Рокитнівщини. А розпочала фестиваль старійшина поліської автентичної пісні Данія Чекун. Репертуар колективів найрізноманітніший – від поліської прадавньої обрядової пісні до сучасної української пісні і танцю. Це просто чудово, що цей безцінний спадок наших батьків нині бережеться й примножується. За це – низький уклін усім, хто причетний до цієї справи. В нашій пісні – український незламний дух, наша душа, наша віра в щасливе майбутнє України.

Десятки імпровізованих куренів представляли громади сіл Зарічненщини і гостинно запрошували на юшку, млинці, шашлик, куліш, калганівку. А із Кухоцької Волі привезли раритетний самогонний апарат, продукцію якого могли скоштувати гості фестивалю. Тут можна було придбати сувенірну продукцію, виготовлену руками народних умільців. Для дітей працювали атракціони.

Оргкомітет фестивалю, очолюваний головою Зарічненської РДА Анатолієм Смаглюком, працівники управління культури й туризму РДА на чолі з Тетяною Гаврилюк, керівники клубних заходів Зарічненщини попрацювали на славу. До підготовки фестивалю долучилися усі сільські ради. Вміють у районі приймати гостей!

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали