Віталій Сухович: «В охороні праці дрібниць не буває»

Минулої п’ятниці відбувся обласний семінар-нарада з питань охорони праці за участю головних інженерів, інженерів з охорони праці лісогосподарських підприємств краю, працівників управління Держпраці у області та виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області. Захід такого масштабу проводиться лісівниками не вперше і традиційно він приурочений до Всесвітнього Дня охорони праці. Учасників семінару цього разу гостинно прийняло ДП «Острозьке лісове господарство».

Після реєстрації гостей та інструктажу до лісівників зі вступним словом звернувся начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович, який  наголосив, що створення безпечних умов праці, збереження життя та здоров’я працівників було та лишається пріоритетним завданням для кожного підприємства.  Директор Острозького лісгоспу Михайло Крук ознайомив присутніх з напрямками роботи підприємства та його структурою.

Першим об’єктом, який відвідали учасники семінару, стало урочище «Бір» Новомалинського лісництва, де працівники приватного підприємства проводили лісосічні роботи. Головні інженери та інженери з охорони праці лісгоспів області побачили роботу трелювальної гідравлічної лебідки «Uniforest 45H» у дії. Вони уважно слухали пояснення головного інженера ДП «Острозьке лісове господарство» Ігора Медов’яка, а потім жваво обмінювалися враженнями. Адже ця лебідка робить процес трелювання зручним, комплектується до будь-якої тракторної техніки, може працювати в умовах складного рельєфу та на болотистій місцевості. Одночасно з роботою лебідки спеціалісти оглянули систему захисту трактора від механічних пошкоджень. На кабіну трактора задля безпеки працюючого було додатково встановлено захисні дуги та металеві решітки.

На верхньому складі учасники заходу спостерігали за роботою гідроманіпулятора щелепного типу захвата, укомплектованого на базі автомобіля «Урал», що слугує для безпечного, швидкого та якісного  виконання навантажувально-розвантажувальних робіт. Керівник служби охорони праці обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Якимчук звернув увагу присутніх на виконання вимог міжнародної сертифікації FSC під час здійснення комплексу лісогосподарських робіт, за дотриманням технології безпечної валки лісу та трелювання лісопродукції.

Наступним питанням семінару-наради стала тема охорони праці на автомобільному транспорті, яку учасники семінару вивчали на прикладі автотранспортного цеху підприємства. Тут до учасників семінару приєднався голова Острозької райдержадміністрації Богдан Турович.

Працює гідроманіпулятор щелепного типу захвата, укомплектований на базі автомобіля «Урал», що слугує для безпечного, швидкого та якісного виконання навантажувально-розвантажувальних робіт.

Екскурсію по автотранспортному цеху провів головний механік підприємства Олександр Бомблюк. Він розповів, що тут налічується 32 одиниці техніки, працює 22 водія та 5 працівників обслуговуючого персоналу. Лісівники оглянули ремонтно-механічну майстерню, компресорну, електроцех, акумуляторну кімнату, зварювальний, слюсарний та токарний цехи, заправний пункт, бокси для стоянки автомобільної техніки, естакаду для огляду автотранспорту перед випуском на лінію та медпункт. Зацікавилися лісівники контрольно-технічним пунктом, де є лазерний пристрій для перевірки світла фар,  люфтомір, газоаналізатор. Необхідне обладнання завжди під рукою, тож технічний стан автомашин перевіряють систематично. Перед рейсом водіїв оглядає фельдшер Василь Гатич. Належно у лісгоспі оформлений навчальний клас з безпеки дорожнього руху. Не зайвим буде сказати, що на підприємстві скрізь – чистота і порядок.

Про те, що у ДП «Острозьке лісове господарство» дбають про своїх працівників свідчить той факт, що у цеху є кімната для прийому їжі, умивальники, де можна помити руки та мікрохвильовка для підігріву їжі. Після зміни можна помитися у душовій, де встановлений бойлер і завжди є тепла вода. Лісівники нерідко працюють у складних погодних умовах, тож тут є приміщення, де можна просушити одяг після дощу.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович вручає грамоту директору ДП «Острозький лісгосп» Михайлу Круку.

Потім учасники семінару зібралися у актовому залі Острозького лісгоспу. Пленарне засідання відкрив начальник управління Віталій Сухович, який зауважив, що заходи подібного масштабу відтепер будуть проводитися по черзі в усіх лісгоспах області та наголосив на персональній відповідальності керівників держлісгоспів у випадку, коли стається нещасний випадок на їх підприємстві.

Начальник відділу – головний страховий експерт з охорони праці Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області Іванна Карманюк розповіла про реформування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування. Доповідь керівника служби охорони праці обласного управління лісового та мисливського господарства Володмира Якимчука була ілюстрована слайдами про стан охорони праці на підвідомчих підприємствах, а також розповідав про досвід волинських та житомирських колег. Аналіз виконання умов колдоговорів зробила технічний інспектор праці обласної організації профспілки працівників лісового господарства Юлія Сідлецька. Головний спеціаліст обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Іванюк виступив з питанням інвентаризації захисних споруд цивільного захисту лісогосподарських підприємств області.

Учасники семінару знайомляться із роботою трелювальної гідравлічної лебідки «Uniforest 45H».

Семінар лісівників завершився на позитивній ноті: подяками та грамотами за сумлінне виконання посадових обов’язків та особисті досягнення в сфері охорони праці було відзначено низку працівників галузі. Подяку Держлісагентства України було вручено провідному інженеру з охорони праці ДП «Дубенський лісгосп» Олегу Ніколайчуку, грамотами обласного управління відзначено директора ДП «Острозький лісгосп» Михайла Крука, головного інженера ДП «Висоцький лісгосп» Сергія Гуру, інженера з охорони праці ДП «Сарненський лсгосп» Віталія Мозоля, голову профспілкової організації ДП «Рокитнівський лісгосп» Тетяну Свидерську, подякою голови профспілки працівників лісового господарства України технічного інспектора праці обкому профспілки працівників лісового господарства Юлію Сідлецьку.

Ліда ПОЛЬОВА

Вас можуть зацікавити такі матеріали