Ліс майбутнього

– Посадку лісу цієї весни довелося робити у дуже стислі терміни, – каже директор ДП «Рокитнівське лісове господарство» Анатолій Абрамчук. – Не властива після зимового періоду спека змусила працювати швидко, аби не втратити вологу. Ми висадили саджанці на площі 396 га при плані 350. 46 га – це ті площі, де напав шкідник і ми змушені були вирубати сосну засадивши її по новому.

– Що заважає нині працювати лісівникам?

– Працювати нічого не заважає. Є лише проблеми, які вирішувати самостійно лісівникам не вдасться. Скажімо, запровадили «сезон тиші» у зоні санітарних рубок. Це дає змогу шкідникам лише розширити свою територію. Ми втратимо на цьому ділову деревину, бо поки закінчиться «сезон тиші», дадуть дозвіл на вирубку вражених площ, то сосна втратить свою якість. Однак все, що дозволено робити працівники держлісгоспу виконують сумлінно із великим старанням. Провели реорганізацію у колективі. Працюючих стало менше, однак збільшилась зарплата, деякі роботи в лісі виконують підприємці.

– Ваш держлісгосп завжди славиться підготовкою майбутніх кадрів…

– Продовжуємо працювати у цьому ж дусі. У двох навчальних закладах району створені шкільні лісництва, які мають помітні успіхи серед своїх ровесників навіть на рівні держави, зайняли призові місця у різних конкурсах. Нещодавно на базі Рокитнівського лісництва проходив обласний семінар на тему співпраці держлісгоспу з навчальними закладами. Отже, у нас є певний досвід, яким ми можемо поділитися зі своїми колегами. А на урочистостях з нагоди закінчення навчального закладу ми доручили заслуженому лісівнику України, депутату обласної ради Анатолію Васильовичу Петруку вручити всім членам учнівський лісівничих бригад наручні годинники. А ще в поточному році в коледжах та вищих навчальних закладах за направленням держлісгоспу навчається 9 чоловік. Сподіваємось, що згодом ці молоді люди з новими знаннями повернуться працювати на наше підприємство.

Андрій БАБІНЕЦЬ

Вас можуть зацікавити такі матеріали