Де навчатимуться дібрівські діти? В теплиці чи в школі?

Демографічна ситуація в Україні, м’яко кажучи, складна. На фоні загальнодержавної тенденції зменшення населення, в тому числі, й зниження народжуваності, Рівненщина може почуватися спокійно. Оптимізму додають північні райони області, де народжуваність б’є рекорди в Україні та Європі, як наприклад, у Рокитнівському районі. Та й загалом, багатодітні сім’ї у поліщуків – це хороша пра-прадівська традиція, а не щось надзвичайне. Філософія у поліщука така: дав Бог душу – дасть і на душу. В переважній більшості, багатодітними є родини євангельських християн баптистів. І діти в таких родинах виростають роботящими, і вчаться змалку думати про себе й своє майбутнє, а не як у «мажорів» – «татко по все подбає».

Отож, з демографією на Рівненщині усе було б добре. Якби… Якби не проблема із переповненістю шкіл та дитячих садочків у деяких населених пунктах. До честі обласної влади, останніми роками здано ряд сучасних шкіл та садочків, де діти й справді навчаються у Новій українській школі, перебувають у тому новому освітньому просторі, до якого нас має привести освітня реформа в Україні. На сьогодні також в області ведеться будівництво ряду шкіл, а це – сотні мільйонів гривень державних та обласних коштів.

Фінансова ситуація в державі складна. Йде війна. Розпочалися реформи. Процвітає корупція, з якою борються, але яка на сьогодні все ж перемагає. Вона теж пожирає чималі державні ресурси. Отож, можна зрозуміти, що проблем залишається більше, аніж досягнень. Та що всі оці мої роздуми важать для батьків тих дітей, яким завтра йти до школи, а у школі… для них немає місця. Де і як навчатимуться 400 дітей Дібрівської ЗОШ І-ІІІ ст. в Зарічненському районі, якщо вже кілька років вони туляться, де тільки можна.

– У нашій школі зараз навчається 400 діток, – розповідає директор школи Василь Ковтунович. – Уже давно в нас виникла гостра проблема з добудовою класних приміщень. Вісім класів початкової ланки змушені навчатися у бібліотеці, в актовій залі, у класі тракторної справи, у коридорі, та навіть у теплиці. Ми займаємо також дві групи у дитячому садку. Першого вересня чекаємо за парти 52 першокласників. Звичайно, їм виділимо класні приміщення. А от куди подіти решту дітей? Є у нас проектно-кошторисна документація на добудову п’яти класних приміщень і спортивної зали для початкової школи. Зроблено й фундамент. Це не вирішує проблему в корені, але зменшує її гостроту. Ми мали надію, що це будівництво включать у перелік об’єктів, що фінансуватимуться з обласного бюджету. У всякому разі, така розмова велася на рівні депутатів обласної ради та керівництва району. Зараз нам повідомили, що коштів для Дібрівської школи в області немає.

У цьому селі, з населенням дві тисячі чоловік проживає 700 діток. Люди очікують, що їх проблеми будуть у центрі уваги обласного керівництва.

– Ми розуміємо, що владі треба десь вишукати необхідні для добудови школи кошти, – коментує ситуацію сільський голова Дібрівська Василь Шепелевич. – Мова йде про дітей. Ми, дорослі, маємо подбати про те, щоб вони вірили, що про них піклується держава. У нас багато діток, і це – наше головне багатство й турбота. Лише дошкільнят в селі 300. Наш садочок розрахований на чотири групи. Там зараз виховується 100 малят. Маємо чергу у дитячий садочок, проте змушені віддати дві групи для школи. І в результаті, всі дітки у нас туляться в тісноті. Влада району та області повинна постаратися вирішити питання будівництва додаткових класних приміщень до нашої школи, бо ситуація, насправді, критична.

Не можна сказати, що Дібрівська школа обділена увагою влади. За клопотання народного депутата України Василя Яніцького, із держбюджету було виділено кошти на реконструкцію тепломереж та опалювальної системи, оновлена котельня, встановлені сучасні котли та замінено вікна на енергозберігаючі.

– Проблема Дібрівської школи у мене на постійному контролі, – коментує ситуацію голова Зарічненської РДА Анатолій Смаглюк. – Я випускник цієї школи, вирішення цих питань для мене – справа честі. Районний бюджет уже виділив 350 тисяч гривень для зведення фундаменту. Було моє клопотання до Рівненської облради про виділення коштів під цей проект. Воно розглянуте на будівельній комісії обласної ради та підтримане. Комісією направлено клопотання до обласної адміністрації про включення цього проекту до переліку об’єктів, що фінансуватимуться за рахунок обласного бюджету. Ми очікуємо, що при перегляді обласного бюджету за підсумками перевиконання надходжень за І півріччя 2018 року, все ж таки буде виділено кошти на реконструкцію Дібрівської школи.

Оксана СЛОБОДЗЯН

Вас можуть зацікавити такі матеріали